سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-12-23 / 14:06:00

رییس‌جمهور : پرهیز از اختلاف و ستیزه‌گری رمز اصلی رفع مشکلات مردم است

    رییس‌جمهور کشورمان گفت: تمرکز بر وحدت و انسجام در دولت و مجلس و پرهیز از اختلاف و ستیزه‌گری و جبهه‌بندی، از رموز اصلی موفقیت در مسیر رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور است. […]

رییس‌جمهور : پرهیز از اختلاف و ستیزه‌گری رمز اصلی رفع مشکلات مردم است

«سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز (چهارشنبه ۲۳ اسفندماه) در جلسه هیأت دولت با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی برای خودسازی درونی و اجتماعی دانست و با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب درباره ضرورت پرهیز از ستیزه‌گری‌های دشمن‌پسند، همه مسؤولان و ارکان نظام را مخاطب این سخنان دانست و اظهار کرد: تلاش مسؤولان برای عملی‌شدن این رهنمود و تمرکز بر وحدت و انسجام در دولت و مجلس و پرهیز از اختلاف و ستیزه‌گری و جبهه‌بندی، از رموز اصلی موفقیت در مسیر رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور است.

رئیس‌جمهور در ادامه با ضروری دانستن توجه به آرامش ذهنی مردم و آثار اجتماعی تصمیمات و اقدامات دستگاه‌های دولتی، توجه بیشتر به تهیه پیوست‌های فرهنگی و رسانه‌ای برای تصمیمات و اقدامات دستگاه‌ها و همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از آثار سو احتمالی تصمیمات را خواستار شد.

رئیسی همچنین از وزرا و مسؤولان اقتصادی دولت خواست عطف به شعار سال، گزارشی از مجموعه اقدامات صورت گرفته از سوی دولت در زمینه مهار تورم و رشد تولید تهیه و ارائه کنند.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از رشد صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی ارائه کرد. بر اساس این گزارش صادرات محصولات کشاورزی در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ هشت میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد ۱۳ درصدی داشته است. از لحاظ ارزش نیز ارزش مجموع این صادرات ۶ میلیارد دلار بوده که رشد ۲۳ درصدی را نشان می‌دهد.

بنا بر گزارش وزیر جهاد کشاورزی در حالی که کشورمان تا پیش از دولت سیزدهم یکی از واردکنندگان خوراک آبزیان بوده با اقدامات صورت گرفته ضمن تأمین نیاز داخل، تبدیل به صادرکننده این محصول شده و مجموع صادرات بخش شیلات و خوراک آبزیان در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال ۶۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. همچنین صادرات بخش سبزی و صیفی‌جات ۴۱ درصد، انواع میوه و فرآورده‌های آن ۳۵ درصد و صادرات محصولات لبنی نیز رشد ۲۳ درصدی داشته است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری