سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-29 / 09:50:00

بیست و هشتمین کارگاه تولید ماسک بسیج اقشار در کردستان افتتاح شد

    سنندج - بیست و هشتمین کارگاه تولید ماسک بسیج اقشار کردستان طی مراسمی با حضور فرمانده سپاه این استان در سنندج افتتاح و راه اندازی شد. […]

بیست و هشتمین کارگاه تولید ماسک بسیج اقشار در کردستان افتتاح شد

سنندج - بیست و هشتمین کارگاه تولید ماسک بسیج اقشار کردستان طی مراسمی با حضور فرمانده سپاه این استان در سنندج افتتاح و راه اندازی شد.

 به نقل از روابط عمومی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار سید صادق حسینی در افتتاحیه کارگاه تولید ماسک در هنرستان دخترانه ارشاد سنندج با قدردانی از همکاری مجموعه آموزش و پرورش، اظهار داشت: افتتاحیه این کارگاه‌ها در راستای اجرای رزمایش «کمک مومنانه» است که به همت خود مردم در حال انجام است.

وی عنوان کرد: هر چه زودتر در مقابله با این ویروس منحوس کرونا پیروز شویم و کشور به حالت عادی برگردد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک و لباس‌های ایزوله را جهاد دانست و گفت: مردم در این شرایط هر آنچه دارند پای کار آورده و بهداشت و درمان را تنها نگذاشته‌اند.

وی با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه موفقیت کشور در راستای مقابله با کرونا، ادامه داد: قطعاً یکی از دلایل موفقیت کشور در این شرایط کمک‌های مردمی است که نه مریض و نه فوتی در راهروهای بیمارستان و نه در خیابان داریم بلکه بسیاری از تخت‌های بیمارستای ما هنوز خالی است.

سردار حسینی افزود: افتتاح بیست و هشتمین کارگاه تولید ماسک و لباس‌های ایزوله بیمارستانی در کردستان با حضور بسیجیان بیانگر تلاش همگانی برای شکست ویروس کرونا است.

وی گفت: سپاه در کنار مردم است و حضور گروه‌های جهادی و بسیجیان اقشار در زمینه‌های تولید، ضدعفونی و توزیع اقلام بهداشتی ومعیشتی مصداق بارز این گفته‌هاست.

سردار حسینی تولیدات ماسک، محلول‌های ضدعفونی و ملزومات پزشکی در کشور را مصداق بارز جهش تولید خواند و اذعان کرد: در این شرایط که مردم با فکر و خلاقیت و از امکانات محدود در زمینه برطرف‌کردن مشکلات اهتمام جدی دارند کمک به جهش تولید است.

وی ادامه داد: ایران با وجود تحریم‌ها و امکانات داخلی در مقابله با کرونا خوب عمل کرده است در حالی که کشوری مانند امریکا محموله‌های صادراتی در مسیر را سرقت می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان کردستان نیز در این مراسم، گفت: ۱۲ کارگاه تولید ماسک در استان راه‌اندازی شده است که ۱۱۰ هزار ماسک در این کارگاه‌ها تولید خواهد شد.

اصغر عزیزی‌فر افزود: بسیج سازندگی با پشتیبانی آماد سپاه بیت‌المقدس پارچه‌، کش، نخ و فیلتر را تهیه کرده و با کمک گروه‌های جهادی سپاه‌های شهرستانی و نواحی و سازمان بسیج دانش‌آموزی، فرهنگیان و دانشجویی ماسک تولید می‌کنند.

وی گفت: این ماسک‌ها به صورت رایگان در بین اقشار محروم و مناطق حاشیه توزیع خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری