سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-29 / 13:52:00

فارغ التحصیلان به کمک بخش درمان آمدند

    دلفان- در شرایطی که همه برای شکست ویروس کرونا به میدان آمده‌اند، نیروهای داوطلب درمانی شهرستان دلفان نیز بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی به کمک بخش بهداشت و درمان این شهرستان شتافته‌اند. […]

فارغ التحصیلان به کمک بخش درمان آمدند

دلفان- در شرایطی که همه برای شکست ویروس کرونا به میدان آمده‌اند، نیروهای داوطلب درمانی شهرستان دلفان نیز بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی به کمک بخش بهداشت و درمان این شهرستان شتافته‌اند.

 در این روزهای سخت و تلخ شاهد جلوه‌های بی بدیلی از ایثار و از خود گذشتگی هستیم تا با نوع دوستی و همدلی، مشق مهربانی تمرین کرده و کرونا مغلوب شود.

جوانان بیکار تحصیل کرده در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، مامایی و دیگر رشته‌های پیراپزشکی، با فراخوان وزارت بهداشت، عاشقانه داوطلب شدند تا با خدمت در مراکز غربالگری کرونا به یاری همشهریان عزیز خود برسند و حس نوع دوستی خود را در جنگ با این ویروس منحوس نشان دهند.

متأسفانه بخش بهداشت و درمان دلفان با کمبود شدید نیروی انسانی به ویژه در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، مامایی، پرستاری و دیگر رشته‌های این حوزه مواجه است و این داوطلبان در زمانی که دلفان به وجود آنها نیاز دارد بدون چشم داشتی عاشقانه داوطلب شدند تا به مردم شهر خود خدمت کنند.

امیر رضائیان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلفان با قدر دانی از زحمات داوطلبان که در این ایام سخت به یاری کادر بهداشت و درمان دلفان آمدند از آنها به عنوان فرشتگان سلامت جامعه یاد کرد و گفت: پس از فراخوان وزارت بهداشت در خصوص استفاده از نیروهای داوطلب در بحران کرونا در این شهرستان شاهد استقبال بسیار خوب جوانان تحصیل کرده چه در رشته‌های پی را پزشکی و دیگر رشته‌های بهداشت و درمان بودیم.

وی با اشاره به اینکه اکثر این داوطلبان در رشته‌های علوم آزمایشگاهی، مامایی، بهداشت خانواده، پرستاری و دیگر رشته‌ها هستند، گفت: این شبکه با دارا بودن یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی، سه مرکز جامع سلامت شهری، ۱۰ مرکز جامع سلامت روستایی، ۶ پایگاه بهداشتی درمانی و۸۰ خانه بهداشت در حال حاضر به جمعیت ۱۵۰ هزار نفری شهرستان دلفان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان با اشاره به اینکه با توجه به محرومیت این شهرستان نسبت به سایر مناطق استان و ضرورت خدمت رسانی بهتر به مردم نجیب این منطقه از ایران اسلامی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان خواست با توجه به کمبود نیروی انسانی در رشته‌های ذکر شده به صدور مجوز استخدام در راستای خدمت رسانی بهتر به مراجعین اقدام کند.

گفتنی است شهرستان دلفان با دو هزار و ۷۴۰ کیلومتر مربع مساحت در شمالی ترین نقطه استان لرستان و در همسایگی استان‌های کرمانشاه و همدان قرار گرفته است و با توجه به کمبود نیرو در تعدادی از رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی ضرورت توجه هر چه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان را به دلفان را می‌طلبد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری