سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-30 / 22:00:00

بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در یزد احداث می‌شود

    یزد ـ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با مشارکت یک سرمایه گذار خارجی در این استان در آینده خبر داد. […]

بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در یزد احداث می‌شود

یزد ـ مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با مشارکت یک سرمایه گذار خارجی در این استان در آینده خبر داد.

 علی نمازی اظهار داشت: مجوز سرمایه‌گذاری این نیروگاه از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشور صادر شده و سرمایه‌گذار در حال فراهم کردن مقدمات کار و مکان یابی برای احداث این نیروگاه است.

وی، ظرفیت تولید برق این نیروگاه را ۳۰۰ مگاوات اعلام کرد و افزود: سرمایه‌گذار مجوز لازم را دارد تا برق تولیدی را به صورت مستقیم به کشورهای همسایه ایران صادر کند.

وی، میزان سرمایه‌گذاری این طرح را ۳۰۰ میلیون یورو رو اعلام کرد و گفت: برای فرایند صدور مجوز این طرح نشست‌های متعدد تخصصی جهت پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی، ارائه راهنمایی و مشوق‌های سرمایه‌گذاری و اعتبارسنجی سرمایه‌گذار از سوی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یزد انجام شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهش‌ها، بررسی‌ها و یافته‌های محققان ایرانی و خارجی استان یزد به دلیل کویر بودن دارای بیشترین زاویه مناسب تابش نور خورشید است و به همین دلیل به بهشت انرژی خورشیدی ایران معروف است و سرمایه‌گذاران خارجی استقبال خوبی در این بخش دارند.

نمازی گفت: هم اینک هفت نیروگاه خورشیدی با ظرفیت اسمی ۷۰ مگاوات و ظرفیت فعال ۵۳ مگاوات با حجم سرمایه‌گذاری مصوب ۷۶ میلیون دلار توسط سرمایه‌گذارانی از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، قبرس، لهستان و امارات متحده عربی در استان یزد در حال فعالیت هستند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری