سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-03 / 19:09:00

آیت الله اعرافی: امت اسلامی جهشی در حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی رقم بزند

    قم - مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: امیدوارم امت اسلامی جهشی در حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی رقم بزند و در کنار جهش تولید در سایر عرصه‌ها نیز پیشرفت داشته باشد. […]

آیت الله اعرافی: امت اسلامی جهشی در حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی رقم بزند

قم - مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: امیدوارم امت اسلامی جهشی در حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی رقم بزند و در کنار جهش تولید در سایر عرصه‌ها نیز پیشرفت داشته باشد.

آیت الله علیرضا اعرافی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای معاونان حوزه‌های علمیه که در آستانه ورود به ماه رمضان برگزار شد، بیان کرد: توجه به شاکله تمدنی ماه ضیافت الهی امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: ماه رمضان منظومه‌ای از ابعاد فکری، معرفتی، اجتماعی، انسانی، سیاسی، اقتصادی و غیره است که رکنی تأثیرگذار از ارکان و رویکرد تمدنی اسلام محسوب می‌شود.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور ضمن ابراز امیدواری از سربلندی امت اسلامی در رزمایش معنویت و مواسات و همدلی و خدمت همه جانبه، افزود: امیدواریم امت اسلامی بتواند جهشی در حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی رقم بزند و در کنار جهش تولید، در سایر عرصه‌های تکاملی جامعه نیز پیشرفت و جهش داشته باشد.

وی بیان کرد: توافقات تفصیلی در زمینه بازگشایی اماکن مذهبی در دست پیگیری و نهایی شدن است که تصمیمات نهایی توسط کار گروه‌های ذی ربط در ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ خواهد شد.

آیت الله اعرافی گفت: در صورت ادامه وضعیت نزولی ابتلاء به بیماری کرونا و مراعات توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه در هفته آینده امیدواریم بتوانیم مبتنی بر پروتکل‌های تهیه شده، برنامه‌های دینی و مذهبی ماه رمضان و اجتماعات را به ثمر برسانیم.

وی ابراز کرد: همه معاونت‌ها و بخش‌های حوزه موظفند تا متناظر با اقتضائات جدید کشور در شرایط کرونا پیوست برنامه‌های شرایط کرونا و پسا کرونایی را تنظیم و حداکثر تا دو هفته ارائه کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: حمایت، ارج گذاری و ساماندهی قوی‌تر طلاب جهادی و ارتقا و تعمیق مشارکت طلاب و فضلای جوان در برنامه‌ها و اقدامات حوزه‌های علمیه امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری