سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-04 / 18:05:00

جایگاه والای جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای پر قدرت دنیا

    اراک- معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران با وجود تمامی فشارها، محدودیت ها و تحریم های ظالمانه نسبت به تمامی کشورهای پر قدرت از جایگاه بهتری برخوردار است. […]

جایگاه والای جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای پر قدرت دنیا

حجت الا سلام غلامحسین محسنی اژه ای روز پنج شنبه با حضور در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: با توجه به نامگذاری امسال تحت عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب باید با حکمت، مطالعه و مشورت برای تحقق این شعار در کشور تلاش کرد.

وی ادامه داد: امروز تحقق شعار سال برای داخل و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان کار ساز است. جهش تولید به سادگی امکان پذیر نیست و همکاری تمامی دستگاه‌هایی از جمله قوه قضائیه، دادستانی، سازمان بازرسی کل کشور و… در این زمینه لازم است.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: باید زمینه‌های تحقق شعار جهش تولید در این استان محقق و موانع تولید شناسایی شود و در بخش‌هایی که ممکن است با قانون منافات داشته باشد به دنبال تغییر قانون بود چرا که در زمان جنگ اقتصادی قرار داریم و باید در مقابل دشمن بایستیم. با قانون و مقررات زمان صلح نمی‌توان در زمان جنگ زندگی کرد و به قانون و مقررات متناسب با این شرایط نیاز داریم.

حجت الاسلام محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: تمامی نیروها، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی، سازمان اطلاعات سپاه، استانداری‌ها با زیرمجموعه‌های مربوطه خود، فرمانداری‌ها با زیرمجموعه‌های خود، بخشداری‌ها، شوراهای شهر و روستا، نمایندگان ولی فقیه در خصوص اجرایی شدن چگونگی تحقق شعار سال مشورت و تصمیم گیری کنند.

وی در خصوص به شیوع کرونا و پیامدهای آن در کشور عنوان کرد: از اسفند ماه تاکنون به دلیل شیوع این ویروس بسیاری از کارخانه‌ها تعطیل شدند و هزینه مازاد بر دولت و کشور تحمیل شده است و مشکلات ناشی از فشارهای ظالمانه دشمنان و… نیز وجود دارد.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در این شرایط به ویژه در استان باید در خصوص مسائل پسا کرونا چاره اندیشی کرد چرا که ممکن است با افزایش مشکلات بیکاری، مشکل قراردادها و عدم توانایی پرداخت اقساط بانکی توسط افراد و… مواجه شویم.

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: امروز با شیوع کرونا بعضی از قدرتمندان دنیا که به سلاح، اطلاعات، قدرت و… می‌بالیدند، به زانو درآمدند و حتی در اداره زندگی ساده خود و تأمین مایحتاج مردم خود با مشکل مواجه هستند.

به گفته وی امروز به فضل پروردگار جمهوری اسلامی ایران با تمامی فشارها، محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه که بیش از چهل سال دشمنان برعلیه کشور روا داشتند، از تمامی کشورهای قدرتمند جلوتر است.

معاون اول قوه قضائیه افزود: امروز نیمی از مبتلایان به ویروس کرونا در کشور بهبود پیدا کردند. در این شرایط کشور در تأمین وسایل پزشکی و آزمایشگاهی به خود کفایی رسیده است.

حجت الاسلام محسنی اژه ای بیان کرد: امروز با وجود تعطیلی اماکن مذهبی مانند مساجد و مصلی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا خداوند برای مردم فداکار، انقلابی، شهیدپرور و ایثارگر ایران اسلامی دریچه دیگری گشوده است و همچنان آن‌ها از روحیه تعاون، همدلی و کمک به یکدیگر در شرایط سخت برخوردار هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: رشد شاخص امنیت، سرمایه گذاری خارجی، اشتغال در استان مرکزی ارزشمند است و به طور قطع دستیابی به این توفیق‌ها جز با همفکری و همدلی در استان میسر نبوده است.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی معاون قضائی دادگستری فارس و رئیس شوراهای حل اختلاف استان به عنوان رئیس کل دادگستری مرکزی منصوب و حجت الاسلام عبداللهی رئیس کل سابق دادگستری استان نیز در حکمی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان مرکزی شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری