سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-04 / 18:06:00

اجرای مجازی برنامه های کانون های مساجد مرکزی در ماه مبارک رمضان

    اراک- مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: امسال برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در ماه مبارک رمضان به صورت مجازی برگزار می شود. […]

اجرای مجازی برنامه های کانون های مساجد مرکزی در ماه مبارک رمضان

اراک- مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: امسال برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در ماه مبارک رمضان به صورت مجازی برگزار می شود.

حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری  پیرامون برنامه‌های ماه مبارک رمضان این نهاد فرهنگی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان افزون بر همه آثار و برکات روحانی و ملکوتی اش، فرصت مغتنمی برای احیای نقش و جایگاه قرآن در زندگی اجتماعی، و اصلاح روش زندگی است و همواره کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به اهمیت این موضوع توجه می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا در استان و بسته بودن مساجد به منظور پیشگیری از ابتلاء به این بیماری برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قطع نشده بلکه از بستر فضای مجازی به منظور اجرای برنامه‌های خود استفاده می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی بیان کرد: در ماه مبارک رمضان نیز تمامی برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام ذوالفقاری در خصوص برنامه‌های این نهاد اظهار کرد: هر روز قرائت یک جز قرآن کریم با نوای قاریان برجسته کشور تهیه و در شبکه‌های مجازی برای استفاده مردم پخش و مسابقاتی از قبیل نقاشی ماه مبارک با عنوان عبادت در خانه و عکاسی ماه مبارک با عنوان مسجد در خانه در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی کمک به نیازمندان را از اهم فعالیت‌ها در ماه مبارک رمضان برشمرد و گفت: در این راستا با همکاری کانون‌های مساجد برای کمک به نیازمندان بسته‌های غذایی و حمایتی برای مناطق محروم تهیه شده و توزیع می‌شود.

حجت الاسلام ذوالفقاری افزود: در روزهای ماه مبارک برنامه‌های سه دقیقه‌ای از مداحان و سخنرانان برجسته کشور ضبط و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و همچنین بسته‌های فرهنگی شامل مفاتیح الجنان و قرآن کریم به اعضای مدیران کانون‌های مساجد استان اهدا می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری