سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-06 / 20:10:00

استاندار آذربایجان‌غربی: شرایط کرونایی نباید به تحصیل دانش آموزان لطمه وارد کند

    ارومیه - استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مناسب برای تحصیل دانش آموزان در این ایام گفت:در شرایط کنونی گسترش بیماری کرونا نباید به ادامه تحصیل دانش آموزان لطمه وارد کند. […]

استاندار آذربایجان‌غربی: شرایط کرونایی نباید به تحصیل دانش آموزان لطمه وارد کند

ارومیه - استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مناسب برای تحصیل دانش آموزان در این ایام گفت:در شرایط کنونی گسترش بیماری کرونا نباید به ادامه تحصیل دانش آموزان لطمه وارد کند.

محمدمهدی شهریاری عصر شنبه در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و تعطیلی تمامی مراکز آموزشی به دلیل جلوگیری از شیوع این بیماری، گفت: متأسفانه تعطیلی مراکز آموزشی و مدارس موجب وارد شدن برخی مشکلات در فرایند آموزش در بین دانش آموزان شده است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مناسب وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری اخلال در فرایند آموزش در بین دانش آموزان، گفت: آموزش و پرورش با طراحی نرم افزار شاد تلاش دارد تا در شرایط فعلی و به صورت مجازی فرایند آموزش را در بین دانش موزان ادامه دهد.

شهریاری ادامه داد: متأسفانه بر اساس گزارش‌های دریافتی برخی از دانش آموزان در استفاده از این اپلیکیشن دچار مشکل شده‌اند که ضروری است وزارت آموزش و پرورش مشکلات موجود در استفاده دانش آموزان از این نرم افزار را رفع کند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در برخی از مناطق استان به دلیل مشکلات اینترنت و نبود سخت افزارهای لازم دانش آموزان امکان استفاده از این نرم افزار آموزشی را ندارد افزود: آموزش و پرورش استان با استفاده از سایر ابزارهای آموزشی روند ادامه تحصیل دانش آموزان در این مناطق را فراهم نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی هم در این جلسه با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت ماه آموزش به طرق مختلف در سطح استان جریان خواهد داشت افزود: با در نظر گرفتن افزایش حقوق در اسفند ماه سال گذشته، کل پرداختی آموزش و پرورش استان حدود ۲,۲۰۰ میلیارد تومان می‌باشد که از این مبلغ ۱,۸۰۰ میلیارد تومان مربوط به حقوق و مابقی مربوط به سایر پرداختی‌ها است.

ابراهیم محمد با بیان اینکه ۲۹۷ میلیارد تومان معوقات سال گذشته است ادامه داد: از این میزان، ۱۹۱ میلیارد تومان مربوط به پاداش سال ۹۸ و مرخصی‌های ذخیره می‌باشد که معمولاً تا تیر ماه سال بعد پرداخت می‌شود و ۱۰۶ میلیارد تومان مربوط به معوقات پرسنلی و غیر پرسنلی می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در بخش سرانه دانش آموزی ۹ میلیارد و ۸۱۲ میلیون تومان سرانه دانش آموزی در بخش عادی پرداخت صورت گرفت که نسبت به سال ۹۷، ۲.۲ برابر شده است افزود: برای سرانه دانش آموزی مدارس شبانه روزی نیز، بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافت.

محمدی با تقدیر از شهرداران و شوراهای شهر استان گفت: سال گذشته، ۶ میلیارد و ۴۸۹ میلیون تومان درآمد آموزش و پرورش استان، حاصل از عوارض ۵ درصد شهرداری‌های استان بود که نسبت به سال ۹۷، سه برابر شده است.

وی اضافخ کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، از ۱۰ اسفند ماه ۹۸ آموزش بطور رسمی از طریق شبکه آموزش و چهار سیما آغاز شد و تاکنون ۱۴۹۶ محتوای آموزشی، ۲۰، ۲۵و ۳۰ دقیقه‌ای از طریق دو شبکه آموزش و چهار سیما پخش شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: ۶۵۵ محتوای آموزشی ۱۰ الی ۲۰ دقیقه‌ای در کانالهای آموزشی بویژه پیام رسان داخلی ایتا جهت بهره برداری دانش آموزان بارگذاری شده است که این روند ادامه دارد.

محمدی گفت: برای دانش آموزانی که به امکاناتی آموزش از راه دور دسترسی ندارند نیز بالغ بر ۱۴۸ هزار بسته آموزشی توزیع شده است؛ همچنین ۱۴۳۱ محتوای آموزشی نیز برای دانش آموزان استثنایی استان در پیام رسان های داخلی بارگذاری شده است.

وی عنوان کرد: در تاریخ ۲۱ فروردین امسال همزمان با میلاد مبارک امام زمان (ع) شبکه آموزش دانش آموزی شاد مطرح شد که از اول اردیبهشت ماه فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تا به امروز ۹۸.۵ درصد مدیران مدارس و ۷۰ درصد معلمان استان در شبکه شاد فعال شده‌اند افزود: ۹۴ درصد کلاسهای مورد نیاز به نام دانش آموزان و پایه‌های تحصیلی، تشکیل شده است و تقریباً ۵۶ درصد دانش آموزان استان عضو شبکه شاد بوده و از محتوای این شبکه بهره می‌گیرند؛ مابقی دانش آموزان نیز از طریق جزوات، سی دی و فلش در جریان آموزش قرار گرفته‌اند.

محمدی با تاکید بر اینکه امن بودن شبکه شاد مهمترین ویژگی این شبکه است بیان کرد: در اجرا آموزش مجازی مشکلاتی وجود دارد که مربوط به زیر ساخت و سرعت اینترنت می‌باشد و بنا به قول مساعد مسئولان وزارت ارتباطات به مرور برطرف خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا استان، برای ۸۴۹ کلاس درس که شامل کلاسهای چند پایه تک معلم با تعداد دانش آموز زیر ۱۵ نفر است، توزیع درسنامه به شکل حضوری با رعایت مسائل بهداشتی صورت گرفت.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری