سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-08 / 01:15:00

زالی عنوان کرد: بازگشایی پارک های تهران باید تحت تدابیر ویژه ای باشد

    فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: نتایج تغییر وضعیت تردد در سطح شهر دو تا سه هفته بعد قابل ارزیابی است. […]

زالی عنوان کرد: بازگشایی پارک های تهران باید تحت تدابیر ویژه ای باشد

علیرضا زالی، درباره آخرین وضعیت کرونا در تهران، اظهار کرد: روز گذشته موارد جدید بستری در بیمارستان‌های تهران ۲۹۴ نفر بود و ۸۸ مورد جدید نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند. ضمن اینکه حدود ۵۴۲ نفر از بیمارستان‌های تهران مرخص شده‌اند.

وی اضافه کرد: اگر امروز با یک آمار نسبتاً با ثبات‌تری روبه‌رو هستیم به دلیل آثار فاصله‌گذاری اجتماعی و دو هفته تعطیلات نوروزی است. طبیعی است تغییر وضعیت تردد در سطح شهر حدود دو تا سه هفته بعد قابلیت ارزیابی و تحلیل خواهد داشت.

زالی با اشاره به وضعیت بوستان‌های تهران، خاطرنشان کرد: پارک‌های جنگلی محل اصلی سکنا بوده‌اند که بسته شدند و البته بارندگی، تغییرات جوی و ماه مبارک رمضان نیز در وضعیت استفاده از بوستان‌های تهران مؤثر بوده است و در دو روز گذشته میانگین استفاده از بوستان‌های تهران کاهش یافته است اما این آمادگی وجود دارد که اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا برای تهران شرایط ویژه‌ای قائل شود، شهرداری در این زمینه همکاری داشته باشد.

وی ادامه داد: نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا در تهران، فعلاً بسته بودن پارک‌ها است و اگر هم قرار است بازگشایی صورت بگیرد، باید تحت شرایط ویژه و اعمال پروتکل‌های سختگیرانه‌تر انجام شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در کلانشهر تهران، گفت: ممکن است حجم زیاد ترافیک، تراکم جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر آمارها را در هفته‌های پیش رو دستخوش تغییر کند.

زالی از ترخیص ۵۴۲ مبتلا به کرونا از بیمارستان‌های تهران طی روز گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این آمار بیانگر افزایش بهبودیافتگان در تهران است.

وی با بیان اینکه تهران یکی از پرخطر ترین استان‌ها در زمینه اپیدمی کرونا است، گفت: تغییر در آمار و یا افت نسبی در مبتلایان به کرونا باید در شهر بزرگی همچون تهران یک موضوع نسبی تلقی شود چرا که ثابت شدن آمار ماحصل اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در دو هفته‌ای است که در تقارن با عید نوروز قرار گرفت.

وی با اشاره به کنترل نسبی اپیدمی کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: ممکن است حجم زیاد ترافیک، تراکم جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر آمارها در هفته‌های پیش رو دستخوش تغییر کند.

زالی با بیان اینکه هر گونه تغییر در آمار مبتلایان به کرونا پس از طی دوره نهفتگی دوتا سه هفته‌ای مشخص خواهد شد، گفت: بخشی از فراز و فرودهای آماری در تهران مربوط به فاصله گذاری اجتماعی و بخش دیگری مربوط به اجرای طرح‌هایی است که در تعطیلات نوروزی اعمال شده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری