سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-12 / 19:40:00

معلمان در خط مقدم جبهه فرهنگی کشور هستند

    اصفهان- امام جمعه اصفهان گفت: در روزگاری که دشمنان اسلام تمام قد با انواع هجمه های فرهنگی در حال تخریب بنیان‌های فکری و جامعه اسلامی است، معلمان در خط مقدم مقابله جبهه با دشمنان هستند. […]

معلمان در خط مقدم جبهه فرهنگی کشور هستند

اصفهان- امام جمعه اصفهان گفت: در روزگاری که دشمنان اسلام تمام قد با انواع هجمه های فرهنگی در حال تخریب بنیان‌های فکری و جامعه اسلامی است، معلمان در خط مقدم مقابله جبهه با دشمنان هستند.

امام جمعه اصفهان طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اسوه عملی و چهره ماندگار عرصه تعلیم و تربیت «استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره)» و شهدای والامقام معلم آورده است:

پایه و اساس پیشرفت و توسعه هر کشور، توجه به آموزش و پرورش و تربیت نسل ِ آینده‌ساز است و در روزگاری که دشمنان اسلام و انقلاب تمام قد با انواع هجمه‌های فرهنگی در حال فعالیت برای تخریب بنیان‌های فکری و هویّت فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی و ایرانی است.

معلمان گروهی هستند که در خط مقدم این جبهه با تلاش خود ضمن خنثی کردن هجمه‌های دشمن، علم، دین، فرهنگ و خودباوری را به نسل‌هایی که آینده کشور از آنها است می‌آموزند و در پیشرفت و توسعه کشور نقش آفرینی می‌کنند، به همین جهت است که رسالت استادان و معلمان بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است.

اعتلای فرهنگ و اندیشه جامعه و ساختن تمدن نوین ایرانی با الگوی اسلامی یا همان گام دوم انقلاب  اسلامی در گرو تلاش هدفمند معلمان است و بی شک شهید آیت الله مطهری الگویی تمام عیار برای جامعه بزرگ معلمان بوده و انتظار می‌رود که معلمان و استادان فرهیخته، همچنان با استعانت از آموزه‌های اسلامی و فرهنگ ایرانی، و فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب بنیان‌های فکری و هویّت فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی ایران را استحکام بخشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اسوه عملی و چهره ماندگار عرصه تعلیم و تربیت «استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره)» و شهدای والامقام معلم، فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم را به همه مجاهدان سنگر مقدس علم و دانش تبریک عرض نموده و به سهم خود از زحمات و خدمات ارزنده این قشر شریف قدردانی می‌کنم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری