سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-12 / 20:03:00

فرمانداران رونق اشتغال در شهرستان‌های یزد را با جدیت دنبال کنند

    یزد- استاندار یزد از فرمانداران خواست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری‌ را فعال کنند و برای تحقق شعار سال رونق اشتغال در شهرستان‌ها با جدیت دنبال شود. […]

فرمانداران رونق اشتغال در شهرستان‌های یزد را با جدیت دنبال کنند

یزد- استاندار یزد از فرمانداران خواست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری‌ را فعال کنند و برای تحقق شعار سال رونق اشتغال در شهرستان‌ها با جدیت دنبال شود.

 محمدعلی طالبی امروز در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: فرمانداران برگزاری کارگروه اشتغال را در دستور کار خود قرار دهند و رونق اشتغال در شهرستان‌ها به منظور تحقق شعار سال و جهش تولید، با جدیت دنبال شود.

استاندار یزد ادامه داد: رشد قابل توجه بیمه شدگان بیمه اجباری از سال ۹۵ تا ۹۸ یعنی رشد ۵.۲ درصدی نشان دهنده عملکرد خوب در حوزه اشتغال استان در سال‌های اخیر است و در دو سال گذشته شاهد کاهش میزان بیمه بیکاری بوده‌ایم.

وی افزود: رکود اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا تهدید بزرگی برای اشتغال استان است که تلاش می‌کنیم با برنامه ریزی های صورت گرفته تأثیر این رکود بر اشتغال استان را به حداقل برسانیم.

طالبی با بیان اینکه حمایت از پشتیبان‌ها و مشاغل خانگی در دستور کار استان است، گفت: توسعه فعالیت مشاغل خانگی از جمله اولویت‌های استان می‌باشد که از طریق صدور مجوز پشتیبان‌ها در دستگاه‌های مختلف محقق خواهد شد و مجوزهای مشاغل خانگی به دو صورت مستقل توسط یک نفر و پشتیبان توسط یک فرد توانمند که مسئولیت پشتیبانی از چند نفر را دارد، صادر می‌شود.‌

استاندار یزد با تاکید بر اینکه صدور مجوز پشتیبان برای رونق کسب و کارهای خانگی به فعال شدن ظرفیت‌های اقتصادی در استان کمک کرده است، خاطرنشان کرد: ظرفیت سنجی‌ای در خصوص پشتیبان‌ها از لحاظ موقعیت جغرافیایی، نوع فعالیت و رشته‌هایی که می‌توانند موجب جذب بیشتر پشتیبان‌ها شود، صورت می‌گیرد.

طالبی تاکید کرد: باید ساز و کارهایی تهیه شود تا ارائه تسهیلات به پشتیبان‌ها منوط به بیمه کردن افراد زیر مجموعه خود باشد و با تحقق این ساز و کارها در سال ٩٩ همه ظرفیت‌های موجود استان برای جهش تولید و ایجاد اشتغال فعال می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری