سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-14 / 20:36:00

استاندار هرمزگان: اقامه نماز و دیگر برنامه‌ها درمساجد واماکن مذهبی با فاصله اجتماعی

    بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: برگزاری مراسمات و اقامه نمازهای جمعه و جماعت در شهرستان های کم خطر باید با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری صورت بگیرد. […]

استاندار هرمزگان: اقامه نماز و دیگر برنامه‌ها درمساجد واماکن مذهبی با فاصله اجتماعی

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: برگزاری مراسمات و اقامه نمازهای جمعه و جماعت در شهرستان های کم خطر باید با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری صورت بگیرد.

فریدون همتی پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اشاره به تصمیمات جدید این ستاد، عنوان کرد: بر اساس شاخص‌های وزارت بهداشت، ۱۳۲ شهرستان در کشور به لحاظ وجود بیماری کرونا، جز شهرستان‌های کم خطر اعلام شدند.

وی ادامه داد: طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان، تعدادی از شهرستان‌های استان هرمزگان کم خطر و سفید اعلام شدند که پس از بررسی نهایی، اسامی آنها فردا اطلاع رسانی می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: براساس تصمیم ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، مساجد و اماکن مذهبی در شهرستان‌های کم خطر از فردا پانزدهم اردیبهشت بازگشایی می‌شوند و با بررسی‌های بیشتر احتمال دارد از ۲۷ اردیبهشت مدارس نیز در این شهرستان‌ها، بازگشایی شوند.

همتی تصریح کرد: برگزاری مراسمات و اقامه نمازهای جمعه و جماعت در شهرستان‌های کم خطر باید با رعایت تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری و استفاده از ماسک صورت گیرد و در حد امکان برنامه‌ها و مراسمات در فضای باز برگزار شود.

وی گفت: افراد با سن بالا و همچنین افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای از حضور در مساجد خودداری کرده و به هیچ عنوان در مراسمات و برنامه‌ها حضور نداشته باشند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در تمامی مناطق، تجمع و ازدحام نباید وجود داشته باشد و فعالیت‌ها با فاصله گذاری و رعایت اصول برای پیشگیری از بیماری از جمله استفاده از ماسک، انجام شود.

همتی بیان داشت: مشاغل و صنوف پر رسیک در شهرهای کم خطر باید طبق دستورالعمل‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی عمل کنند و فعالیت اماکن ورزشی پر خطر همچنان ممنوع است.

وی اظهار داشت: عملکرد مدیریت بیماری کرونا در کشور جلوه‌های زیبایی دارد که در سایه نگاه انسانی و اسلامی جامعه رقم خورده است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: عدالت در خدمات رسانی بهداشتی در استان و کشور در جهان کم نظیر است و هیچ تبعیضی بین بیماران در بیمارستان‌های استان رخ نداده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری