سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-25 / 15:46:00

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم: نهادینه شدن نذر علمی به اجرایی شدن ایده‌های دانشگاهی کمک می‌کند

    قزوین- منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم گفت: نذر علمی در جامعه به فراموشی سپرده شده که با احیای آن می توان بسیاری از طرح ها و ایده های جوانان جهاد دانشگاهی را به محصول و ثروت تبدیل کرد. […]

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم: نهادینه شدن نذر علمی به اجرایی شدن ایده‌های دانشگاهی کمک می‌کند

 لطف الله سیاهکلی منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم ظهر پنجشنبه با حضور در جهاد دانشگاهی استان قزوین با فرشاد پیله چی رئیس و معاونان این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم در این دیدار گفت: جهاد دانشگاهی با رویکرد علمی و عملیاتی توانسته به دور از جریانات سیاسی در خودکفایی علمی و رسیدن به تراز بالای علمی کشور نقش مهمی ایفا کند و همین رویکرد به موفقیت این نهاد کمک کرده است.

وی با اشاره توانمندی بالای علمی و عملیاتی جهاد دانشگاهی افزود: برای کسب درآمد و تأمین نیازهای مالی خود نباید به اعتبارات دولتی که سهم ناچیزی از آن دارید اکتفا کنید بلکه لازم است با ایده‌های جدید و راه اندازی استارت آپ ها و IOT و اینترنت اشیا به درآمدهای خوبی کسب کرده و به اشتغال نیروهای جوان هم کمک کنید.

نذر علمی در کشور نهادینه نشده است

وی بیان کرد: خیلی از جوانان خوش فکر ما در استارت آپ ها توان مالی ندارند و اگر بتوانیم ارتباط آنها را با سرمایه گذاران برقرار کنیم می‌توان به تجاری سازی ایده‌ها کمک کرد.

سیاهکلی تصریح کرد: یکی از امور مغفول مانده در کشور نذر علمی است که اگر بتوانیم آن را احیا کرده و خیرین را وارد این عرصه کنیم بسیاری از طرح‌ها به مرحله عملیاتی و تولید ثروت خواهد رسید.

منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم اضافه کرد: کارهای بزرگی توسط جهاد دانشگاهی استان قزوین مانند راه اندازی مرکز ناباروری و بانک ذخیره خون بند ناف سلول‌های بنیادی انجام شده که اگر بدرستی و به موقع رسانه‌ای می‌شد می‌توانست نام شما را بر سر زبان‌ها بیندازد.

وی گفت: باید برای جذب قزوین های خارج از استان که مکن مالی خوبی دارند برنامه ریزی کنیم و آنها را در اجرای طرح‌های مهم و کلیدی جهاد دانشگاهی که منافع آن به مردم می‌رسد مشارکت دهیم تا ایده‌های شما زمین نماند.

سیاهکلی افزود: بودجه‌های تحقیقاتی شما باید بیشتر شود و با جهت دهی بتوان طرح‌های مهم دیگری را به اجرا درآورد.

منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس یازدهم اظهار داشت: پیشنهاد کنید نماینده شما در شورای برنامه ریزی استان حضور پیدا کند تا در جریان نیازها قرار گیرید و پیشنهادهای خود را هم ارائه کنید.

طراحی و دوخت لباس اسلامی در دستور کار جهاد دانشگاهی باشد

وی اضافه کرد: برخی مدیران اجرایی از دادن برنامه‌های بلند مدت و میان مدت ناتوان هستند زیرا ثبات مدیریت ندارند و زود تغییر می‌کنند به همین دلیل شما خود را به ادارات معرفی کنید تا با توانمندی شما آشنا شوند.

سیاهکلی در ادامه گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه طراحی لباس و دوخت بیشتر ورود کند و ما هم از این کار حمایت کرده و تبلیغات شما را به صورت رایگان از رسانه ملی تضمین می‌کنیم.

وی اضافه کرد: در کشور هنوز یک طراحی مناسب از مانتوی اسلامی نداریم در حالی که نیازها فراوان است و اگر جهاد دانشگاهی بتواند طرح و مدلی بر اساس نیاز بانوان ارائه کند حتماً درآمدزا خواهد بود.

سیاهکلی یادآور شد: در جهاد دانشگاهی استارت آپ را جدی بگیرید و با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری ایده‌های خود را عملی کنید زیرا مطمئن هستیم طرح‌های شما کاربردی است و تحقیقات انجام شده به محصول می‌رسد.

سیاهکلی همچنین از مرکز درمان ناباروری، بانک ذخیره سازی خون بند ناف سلول‌های بنیادی، مرکز جامع توانبخشی، مرکز شیمی درمانی و آزمایشگاه پاتو بیولوژی جهاد دانشگاهی بازدید کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری