سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 2020-05-18 / 13:45:00

ویروس کرونا، فروش جهانی الماس را تقریبا متوقف کرده است

    الروسای روسیه به عنوان بزرگترین تولیدکننده الماس جهان، گزارش داد تحت تأثیر منفی پاندمی کرونا بر اقتصاد جهانی و زنجیره‌های تأمین، تنها ظرف یک ماه فروش آن به یک دهم میزان قبلی سقوط کرده است. […]

ویروس کرونا، فروش جهانی الماس را تقریبا متوقف کرده است

 به نقل از راشاتودی، بزرگترین تولیدکننده الماس جهان( الروسای روسیه)، گزارش داد تحت تأثیر منفی پاندمی کرونا بر اقتصاد جهانی و زنجیره‌های تأمین، تنها ظرف یک ماه فروش آن به یک دهم میزان قبلی سقوط کرده است.

در ماه آوریل الروسا ۱۵.۶ میلیون دلار الماس خام و پرداخت شده فروخته و این در حالی است که یک ماه قبل میزان فروش این شرکت ۱۵۲ میلیون دلار بود و در ماه اول سال هم ۴۰۰ میلیون دلار فروش داشت.

اوگنی آگورف، معاون مدیرعمل الروسا گفت: محدودیت‌های وضع شده برای مبارزه با ویروس کرونا، و افت تقاضا برای جواهرات دارای الماس، تجارت الماس خام و پرداخت خورده را در سراسر جهان به حداقل رسانده است.

البته الروسا امیدوار است که این بحران عمر کوتاهی داشته باشد و در آغاز سه ماهه سوم تقاضا برای سنگ‌های قیمتی دوباره افزایش یابد.

تعطیلی و قرنطینه کشورها صنعت الماس را به توقف کشانده است؛ در حالی که ۹۰ درصد از سنگ‌های قیمتی جهان پرداخت می‌شوند، قرنطینه کرونا صنعت برش و پرداخت هند را (به عنوان مرکز این صنعت در جهان) تعطیل کرده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری