سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 2020-05-19 / 12:38:00

کشف آنتی بادی خنثی کننده کرونا در بدن یک بهبودیافته از سارس

    نشریه نیچر در مقاله ای اشاره می کند در بدن فردی که در سال ۲۰۰۳ به سارس مبتلا شده، آنتی بادی هایی کشف شده که می تواند به خنثی سازی کووید۱۹ کمک می کند. […]

کشف آنتی بادی خنثی کننده کرونا در بدن یک بهبودیافته از سارس

به نقل از نیچر، نشریه نیچر در مقاله ای اشاره می کند در بدن فردی که در سال ۲۰۰۳ میلادی به سارس مبتلا شده، آنتی بادی هایی به دست آمده که می تواند ویروس کرونای جدید را خنثی کند.

در گزارش نیچر آمده است: ویروس کرونای جدید کهSARS-CoV-۲ نام دارد عامل اصلی همه گیری کووید۱۹ است.

تلاش برای کشف واکسن و درمان ویروس SARS-CoV-۲برای کنترل دائمی گسترش این همه گیری است.

گلیکوپروتئین اسپایک SARS-CoV-۲ سبب ابتلای سلول های میزبان به ویروس است. به همین دلیل تحقیقات تولید آنتی بادی های خنثی کننده ویروس، این پروتئین را هدف گرفته اند.

در این تحقیق توضیح داده شده چند آنتی بادی منوکلونال که SARS-CoV-۲ را هدف گرفته اند در حافظه سلول های B یک فرد مبتلا به SARS-CoV در سال ۲۰۰۳ میلادی شناسایی شده اند.

یکی از این آنتی بادی ها S۳۰۹نام دارد و احتمالا  بتواند SARS-CoV-۲ و ویروس های مشابه SARS-CoV را خنثی کند.

محققان با استفاده از روش میکروسکوپی کرایوالکترون، نشان دادند S۳۰۹ یک گلیکان(glycan)حاوی اپیتوپ را شناسایی کرده که در شاخه های دیگر ویروس کرونا  حفظ شده است.

کوکتل های حاوی S۳۰۹و آنتی بادی های شناسایی شده دیگر به خنثی سازیSARS-CoV-۲ منجر شدند و احتمالا ظهور جهش هایی در ویروس که از فرایند خنثی سازی  فرار کرده اند را نیز محدود کنند.

این نتایج مسیر را برای استفاد ه از S۳۰۹ و  کوکتل های حاوی آن  جهت پیشگیری ابتلای افرادی که در معرض خطر بالای ابتلا قرار دارند یا  دوره درمان های پس از قرار گرفتن در معر ض ویروس را می گذرانند، فراهم می کند. به این ترتیب  احتمال بازگشت بیماری محدود می شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری