سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-03 / 15:03:00

ایران در شرایط سخت تحریم ها بر کرونا غلبه کرد

    کارآفرین برتر جهان اسلام از میان نمایندگان کشورهای مختلف جهان موفق به کسب عنوان سفیر حسن نیت «بحران قرن جهان» شد. […]

ایران در شرایط سخت تحریم ها بر کرونا غلبه کرد

در شرایطی که آمریکا و هم پیمانانش جنگ اقتصادی عظیمی علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده و تمام قوای خود را برای تحت فشار قرار دادن و انزوای سیاسی کشورمان به کار گرفته اند، اما درخشش جوانان ایرانی همچنان ادامه دارد.

هیأت داوران ۵ گانه پروژه سفیر حسن نیت بحران قرن جهان، مرکب از سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی اکو، نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و نیز کمپین ایران همدل، مهدی کریمی تفرشی را از میان کاندیداهای دیگر این سمت، انتخاب و معرفی کرده است.

وی با بیان اینکه کرونا مهمان ناخوانده‌ای برای تمامی کشورهای جهان بود، گفت: ایران به صورت داوطلبانه و در روزهایی که چین به شدت درگیر بیماری بود به این کشور کمک کرد.

کریمی تفرشی با بیان اینکه با شیوع کرونا در کشور به تمامی مراکز تحقیقاتی دستوراتی برای تحقیق بر روی این بیماری داده شد، افزود: پس از مدت کوتاهی ایران توانست کیت‌های تشخیص بیماری را تولید کند و این در حالی است که اروپا درگیر نابسامانی‌های ناشی از بیماری شد.

وی ادامه داد: در وضع بحرانی ناشی از کرونا جامعه جهانی و ما خواستار آن بودیم که تحریم‌های علیه کشورمان لغو شود اما نه تنها این تحریم‌ها کاهش نیافت بلکه در مواردی تحریم‌های دیگری نیز افزوده شد.

سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: امروز تنها راهکار مقابله با تحریم‌ها پیروی از الگوی اقتصاد مقاومتی و استفاده از جوانان تحصیل کرده است، زیرا در حال حاضر ایران شرکت‌های دانش بنیان فراوانی دارد که می‌توانند موتور تقویت صنعت باشند.

بیستم خرداد ۹۹، در مراسمی با حضور مقامات سازمان‌های بین المللی و نیز میهمانانی از ستاد ملی مقابله با کرونا، پاسداشت جاودان ایشان در شبکه بین المللی موزه‌های صلح، دارای مقام مشورتی شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، نصب و تأسیس می‌شود.

نکته مهم اینکه در هر یک از چهل شعبه این مرکز بین المللی و در کشورهای مختلف، نمونه‌ای از این قاب برای بزرگداشت این نیکوکار، قرار گرفته و نگهداری خواهد شد.

کریمی تفرشی عضو مجموعه جهش تولید گام دوم انقلاب  اسلامی است که مفتخر به کسب عنوان سفیر حسن نیت بحران قرن جهان شده است.

لایسنس دکترین دفترکل گام دوم اواخر اردیبهشت ۹۹ با حضور نمایندگان ذی ربط سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد. در این جلسه ضمن بررسی چگونگی انتخاب سفیر بحران قرن، بر اختصاص کل درآمد این بخش برای کاهش خطرات ناشی از ویروس کرونا در سطح جهانی و همکاری کشورهای جهان برای تدوین برنامه‌ای مدون برای همکاری در بحران‌های اینچنینی، تاکید شد.

قرارگاه گام دوم، کریدور اپیدمیولوژی پیشگیری و درمان تهاجمات روانی و زیستی و سایبری است.

پیش از این مهدی تفرشی در مقر سازمان کنفرانس اسلامی در مالزی و از میان ۵۷ کشور اسلامی موفق به دریافت جایزه کارآفرین برتر جهان اسلام شده بود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری