سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-04 / 14:54:00

عید فطر جشن بازگشت به فطرت است

    کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: عید فطر جشن بازگشت به فطرت و بشارت خدای متعال برای روزه داران غفران و رحمت است. […]

عید فطر جشن بازگشت به فطرت است

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: عید فطر جشن بازگشت به فطرت و بشارت خدای متعال برای روزه داران غفران و رحمت است.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه عید فطر که به صورت مکتوب در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است، گفت: عید سعید فطر را به همه شما مردم خوب و بزرگوار استان البرز، خواهران و برادران ایمانی تبریک عرض می‌کنم.

عید فطر عید اولیا الهی است. روزی است که خداوند به اهل اطاعت و کسانی که سی شبانه روز خالصانه بندگی کردند، جایزه می‌دهد. یعنی اگر در طول سال ندانستیم و غفلت داشتیم و خطا کردیم و صفحه نورانی دل خود را کدر کردیم و از آن فطرت اولیه و آن طهارت و پاکی که داشت خارجش کردیم، اما خداوند متعال توفیق داد تا در مهمانی یک ماهه‌ی رمضان، خود را با توبه و زاری و انابه تطهیر کنیم و فطرت مکدر خود را صاف و نورانی کنیم و به فطرت اولیه برگردانیم و در این عود و بازگشت که عید است منتظر جایزه از حضرت فاطرالسماوات و الارض باشیم. روزی که خودش این روز را عید قرار داد و «جعلته للمسلمین عیدا».

مولانا امیرالمومنین علیه السلام فرمود: این عید کسی است که خداوند روزه‌اش را پذیرفته است و نماز او را ستوده است و هر روز که خدا در آن روز نافرمانی نشود روز عید است. و در ضمن خطبه‌ای مژده می‌دهند که «بندگان خدا بدانید کمترین چیزی که خداوند برای روزه داران در نظر گرفته این است که فرشته‌ای در آخر ماه رمضان ندا می‌کند و به همه شما بشارت می‌دهد که ای بندگان خدا، همه گناهان گذشته شما مورد غفران قرار داد به فکر آینده خود باشید که چگونه سپری می‌کنید.»

امیدوارم در این سی شبانه روز بنا بر پیام آیه ۱۸۳ بقره که فرمود: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیامُ کَما کُتِبَ عَلَی الَّذینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ‏ *» به تقوا نزدیک شده باشیم. تلاش کنیم در این روز به فقراء و مستمندان کمک کنیم و از یکدیگر چه مادی و چه معنوی دستگیری کنیم و برای شهدا و اموات و احیا و بیماران و جانبازان و ایثارگران و خانواده‌هایشان و برای همه کسانی که برای امنیت و سلامتِ روحی و جسمی جامعه تلاش می‌کنند و برای تعجیل در ظهور حضرت ولیعصر (ارواحنا فداه) و موفقیت نایبش ولی امر مسلمین امام خامنه ای (دام ظله) دعا کنیم. و از خدا بخواهیم این رمضان آخرین رمضان عمر ما نباشد و اگر هست از مرحومین باشیم نه از محرومین.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری