سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-11 / 12:55:00

۱۱ موزه جدید در هفته دفاع مقدس امسال افتتاح می‌شود

    رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: ۹ موزه دیگر در هفته دفاع مقدس امسال افتتاح می‌شود و تا پایان سال نیز دو موزه دیگر به آمار موزه‌های کشور افزوده می‌شود. […]

۱۱ موزه جدید در هفته دفاع مقدس امسال افتتاح می‌شود

سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در آئین افتتاحیه موزه هوانوردی و پژوهشکده دفاع مقدس با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش تثبیت کننده جمهوری اسلامی بود، گفت: اگر دفاع مقدس نبود، ممکن بود انقلاب با چالش‌های فراوانی مواجه شود.

وی با بیان اینکه ما از دستاوردهای دفاع مقدس می‌توانیم سالیان سال استفاده کنیم، افزود: در دفاع مقدس پیروز اصلی میدان مردم ایران بودند و نیروهای مسلح به نمایندگی از مردم ایران در این دفاع جانانه شرکت کردند و موفق شدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: پیش بینی‌های زیادی برای برگزاری برنامه‌های مختلف در ایام آزادسازی خرمشهر انجام شده بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا بیشتر برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار شد و از این فضا بیشتر استفاده به عمل آمد.

سردار کارگر با بیان اینکه نیروی هوایی نقش بسزایی در دفاع مقدس داشت، گفت: این نیرو از روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی برای دفاع از کشور در عملیات‌های مختلف مهیا شده بود و موفقیت‌های بسیاری را کسب کرد.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در دوران دفاع مقدس وجود داشت شاهد بودیم که نیروی هوایی همیشه موجب دلگرمی و تقویت روحیه رزمندگان بود. در شرایط جنگ تحمیلی پدافند هوایی نیز در کنار نیروی هوایی پیروزی‌های چشمگیری را رقم زدند و در بسیاری از عملیات‌ها از جمله کربلای ۵ و والفجر۵ حضوری جانانه داشتند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: نیروی هوایی نیرویی مقدم در جنگ تحمیلی در میان نیروهای مسلح بود و از ابتدای جنگ تحمیلی همیشه در کنار مردم بود.

سردار کارگر با بیان اینکه از نیروی هوایی به عنوان نیرویی پیشگام در انقلاب اسلامی یاد می‌شود، تاکید کرد: ما آمادگی آن را داریم تا در موضوعات مختلف از نقش نیروهای هوایی در دفاع مقدس یاد کنیم.

وی ادامه داد: می‌توان با حضور پیشکسوتان و بزرگان نیروی هوایی ارتش، تاریخ شفاهی این نیرو را به صورت مستند گردآوری کرد.

سردار کارگر تصریح کرد: ما همگی در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آمادگی آن را داریم که نقش نیروهای هوایی را در دفاع مقدس در موزه‌های جنگ تحمیلی تبیین کنیم. ۱۴ موزه دفاع مقدس آمادگی خدمت رسانی به این موضوع را دارند.

وی ادامه داد: ۹ موزه دیگر در هفته دفاع مقدس امسال افتتاح می‌شود و تا پایان سال نیز دو موزه دیگر به آمار موزه‌های کشور افزوده می‌شود.

سردار کارگر گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آمادگی دارد تا نقش نیروی هوایی را در ۲۶ موزه نشان دهد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری