سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-21 / 10:34:00

تداوم بارش ها در استان کردستان/دمای هوا کاهش می یابد

    سنندج - موج جدید بارشی که از روز چهارشنبه وارد استان کردستان شده است تا شنبه هفته آینده ادامه دارد و باعث بارش های مناسب باران در این استان خواهد شد. […]

تداوم بارش ها در استان کردستان/دمای هوا کاهش می یابد

سنندج - موج جدید بارشی که از روز چهارشنبه وارد استان کردستان شده است تا شنبه هفته آینده ادامه دارد و باعث بارش های مناسب باران در این استان خواهد شد.

 ناپایداری جوی در استان کردستان که از هفته قبل آغاز شده بود همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود با ورود موج بارشی جدید تا شنبه هفته آینده بارش باران در این استان ادامه داشته باشد.

طی ۲۰ روز گذشته از سال ۹۹ در بعضی از مناطق استان کردستان بارش‌های مناسب باران و حتی در بعضی مناطق مرتفع نیز بارش برف گزارش شده است.

بر اساس پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی ضمن کاهش دمای هوا طی روزهای آینده این موج بارش‌های خوبی را در سراسر استان به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به شرایط جوی استان کردستان، بیان کرد: موج بارشی از روز چهارشنبه وارد استان کردستان شده و پیش‌بینی می‌شود تا شنبه هفته آینده در آسمان این استان حضور داشته باشد.

رحیم صدیقی ضمن اشاره به ابری و مه آلود بودن وضعیت جوی در استان کردستان تا شنبه هفته آینده، گفت: پیش‌بینی ما این است که بارها به صورت مستمر و مداوم ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در استان کردستان، افزود: پیش‌بینی ما این است که مناطق جنوبی استان کردستان به ویژه شهرستان‌های سنندج، مریوان و سروآباد طی امروز پنجشنبه تا فردا جمعه شاهد بیشترین بارش باران خواهند بود.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان اظهار کرد: با عبور این سامانه بارشی از ظهر شنبه تا پایان روز یک شنبه شرایط جوی قابل ملاحظه‌ای را در استان کردستان نخواهیم داشت و شرایط جوی استان پایدار خواهد بود.

وی به وضعیت دمای هوا در استان کردستان اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی ما این است که طی امروز پنجشنبه دمای هوا در استان کردستان به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کرده و این کاهش دمای هوا موجب یخبندان صبحگاهی و شبانه خواهد بود.

صدیقی ضمن اشاره به کاهش دمای هوای کردستان، افزود: انتظار داریم کشاورزان پیش‌بینی‌های لازم و توصیه‌های اعلام شده از سوی اداره کل هواشناسی و سازمان جهاد کشاورزی را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری