سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-21 / 11:59:00

به صورت آنلاین؛ اسکار سینمای آلمان برگزار می‌شود

    مراسم اهدای جوایز لولا به جای لغو شدن، به صورت آنلاین برگزار می‌شود. […]

به صورت آنلاین؛ اسکار سینمای آلمان برگزار می‌شود

به نقل از هالیوود ریپورتر، آکادمی فیلم آلمان تصمیم گرفته تا به جای لغو اهدای جوایز لولا که معادل اسکار در سینمای آلمان است، این مراسم را بدون جشن معمول در ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت) برگزار و به صورت زنده پخش کند.

آلمان اعلام کرده جوایز معادل اسکار خود را از برلین و با وجود قرنطینه کشور به دلیل گسترش ویروس کرونا، در مراسمی زنده برگزار می‌کند.

جوایز فیلم آلمان که امسال هفتادمین دوره‌اش را برگزار می‌کند البته به جای جشن همیشگی خود، بدون مهمانان و شرکت کنندگان و بدون حضور نامزدها و برندگان به معرفی برترین چهره‌های سال می‌پردازد و برندگان از خانه‌هایشان شاهد مراسم خواهند بود.

شرلی هورمان که مدیر امسال این مراسم است در این زمینه گفت: باوجود اینکه همه مرزها دارند بسته می‌شوند و ما در شرایط اضطراری هستیم و باید از خودمان محافظت کنیم، هنوز می‌خواهیم راهی برای جشن گرفتن و تجلیل از نامزدها و برندگان پیدا کنیم و برنامه‌ای زنده و البته بی‌نظیری خلق کنیم.

میزبان امسال مراسم جوایز فیلم آلمان ادین هازانوویچ بازیگر است. در این مراسم حدود ۳.۲ میلیون دلار جایزه از سوی وزارت فرهنگ آلمان به نامزدها و برندگان اهدا می‌شود.

نامزدها و برندگان نیز از خانه به صورت زنده در مراسم حضور خواهند داشت.

امسال فیلم «آلکساندر پلاتز برلین» ساخته برهان قربانی که اقتباسی از اثر کلاسیک سال ۱۹۳۰ در دوران مدرن است، با نامزدی در ۱۱ بخش پیشتاز کسب جایزه است که شامل بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نیز می‌شود.

درام اجتماعی «خرابکار سیستم» ساخته نورا فینگشایت نیز پشت سر این فیلم قرار دارد. این فیلم در ۱۰ بخش نامزد کسب جایزه شده و در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین سال پیش با موفقیت زیادی روبه رو شد.

اولریش ماتس رییس آکادمی فیلم آلمان گفت: حتی در چنین موقعیت خاصی، باید از فیلم‌های فوق العاده سال به درستی تجلیل شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری