سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-20 / 15:45:00

معاون سازمان هواپیمایی: سامانه آمار هوانوردی مطابق استانداردهای یاتا راه اندازی می‌شود

    معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی سامانه جامع آمار هوانوردی خبر داد. […]

معاون سازمان هواپیمایی: سامانه آمار هوانوردی مطابق استانداردهای یاتا راه اندازی می‌شود

به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، مرتضی دهقان گفت: بر اساس استانداردهای انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) اطلاعات پرواز باید به صورت آنلاین در اختیار سازمان هوانوردی کشوری قرار گیرد، برهمین اساس سامانه جامع آمار هوانوردی طراحی شد.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه اطلاعات مسافران در حین عملیات پذیرش در فرودگاه‌ها به صورت برخط در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار خواهد گرفت.

دهقان با اشاره به ضرورت آمار در برنامه ریزی‌های بازرگانی و اطلاعات امنیت هوانوردی گفت: سازمان هواپیمایی کشوری در حال اجرای سامانه تطبیق مسافران است و در این راستا جلساتی با شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ برگزار و از آنان خواسته است تا پایان تیرماه نسبت به ارسال اطلاعات و اصلاحات نرم افزاری در سامانه‌های خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تلاش خواهد شد این سامانه تا پایان تابستان عملیاتی شود گفت: در این طرح دغدغه‌های زیادی داشتیم و بعضاً شاهد بودیم که صف‌های طولانی به هنگام پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها ایجاد می‌شود و با راه اندازی این سامانه از این پس شرکت‌های هواپیمایی، هندلینگ و مسافران به هنگام پذیرش و در یافت کارت پرواز با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.

آغاز اعطای تسهیلات کرونایی به شرکت‌های فعال در صنعت هوانوردی

دهقان همچنین به بروز مشکلاتی که شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ در دوران شیوع ویروس کرونا در کشور با آن مواجه شدند افزود: در خصوص تسهیلات به بنگاه‌هایی که تحت تأثیر کرونا قرار گرفتند تمهیدات لازم انجام و جهت اخذ تسهیلات معرفی شده اند که لازم است در سامانه مربوطه ثبت نام کنند.

بازرسی مداوم سازمان هواپیمایی از نحوه ضد عفونی فرودگاه‌ها

دهقان تصریح کرد: همکاران سازمان هواپیمایی کشوری به صورت روزانه در فرودگاه‌ها حضور یافته از زمان ورود مسافر تا سوار شدن هواپیما بازدید به عمل آورده و اجرای شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌های تدوین و ابلاغ شده در مقابله با ویروس کرونا را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه در صنعت هوانوردی با توجه به شیوه نامه‌های ایکائو و تجربه‌های گذشته دستورالعمل‌های لازم تهیه شده افزود: همه پرسنل شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های هندلینگ موظفند از لوازم حفاظت شخصی استفاده کرده و این امر مورد توجه جدی قرار گیرد و با توجه به اینکه از امروز بازرسی‌ها با جدیت بیشتری صورت خواهد گرفت چنانچه تخلفی مشاهده شود برابر با مقررات برخورد خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری