سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-21 / 12:35:00

سرلشکر سلامی: آمریکا فروپاشیده است/ حرکت کشتی‌ها به ونزوئلا رزمایش اقتدار بود

    فرمانده کل سپاه گفت: همه نمادها و تصاویری که آمریکا را به عنوان یک ابرقدرت نشان می‌داد در حال فرو ریختن است. […]

سرلشکر سلامی: آمریکا فروپاشیده است/ حرکت کشتی‌ها به ونزوئلا رزمایش اقتدار بود

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در آیین تودیع و معارفه فرمانده قدیم و جدید دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه امام حسین (ع) به تعبیر ولی امر مسلمین جهان، محل تولد یک سپاهی است؛ محلی که بینش و دانش پاسداران جوان شکل می‌گیرد و نقطه ورود جوانان به محیطی است که اتصال به بهشت دارد.

وی افزود: در این دانشگاه جز تعلیم جهاد، احکام خداوند و روش شمشیر زدن در راه خدا و پرهیز از حرام و توجه به حلال چیز دیگری در آن وجود ندارد. این دانشگاه مانند خورشید می‌درخشد و خدمت در آن برای همیشه جاودان است.

فرمانده کل سپاه، دانشگاه امام حسین (ع) را کانون جوشش اخلاص دانست و گفت: این دانشگاه مرکز توجه سپاه است به همین دلیل همیشه بهترین و کارآمدترین فرمانده برای فرماندهی در آن انتخاب می‌شوند.

سرلشکر سلامی گفت: از امروز سردار «نعمان غلامی» مسئولیت فرماندهی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) را برعهده خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: ما برای شکست کمر استکبار آماده می‌شویم و به فضل الهی شاهد زوال دشمنان بزرگمان بویژه آمریکای جنایت کار هستیم، امروز چهره واقعی آمریکا علیه ملت خود آشکار شده به حدی که این ملت مجبور شده پرچم آمریکا را آتش بزند این اوج نفرت یک ملت از حاکمان خود است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این روزها تحولات در جهان به سرعت در حال تغییر است، گفت: همه نهادهایی که آمریکا توسط آنها خود را ابر قدرت معرفی می‌کرد و تصویری غیر واقعی به جهان ارائه می‌داد، در حال سقوط هستند و واشنگتن در حال پاره پاره کردن تصویر خود ساخته است و در حال چنگ زدن به آن تصویر غیر واقعی است که از خود ساخته بود.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: ما برای پاسداری از انقلابی زنده که در حال شکستن کمر دشمنان است، آماده می‌شویم. به فضل الهی امروز شاهد زوال زودرس و شتابدار دشمنان بزرگمان، به‌خصوص آمریکا هستیم.

وی افزود: اگر دامنه جنایت‌های آمریکا در جهان آشکار و در این کشور مخفی بود، امروز چهره جنایات او در آمریکا هم محسوس است، به صورتی که ملت آمریکا مجبور شده است تا پرچم ایالات متحده را آتش بزند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آمریکا با مفاهیمی زیبا خود را معرفی می‌کرد؛ اما آن واقعیت‌های جامعه آمریکا زیر معانی این مفاهیم مخفی مانده، در حال آشکار شدن است. آنها خود را محل آزادی، اقتدار و حقوق بشر می‌دانستند؛ اما همه این نمادها فرو ریخت و تمام این معانی رنگ باخت.

سرلشکر سلامی افزود: امروز چهره آمریکا مانند چهره چرک آلودی است که شکسته است. آمریکا فروپاشیده است، چون قوه مرکزی تدبیر دیگر ناتوان است. وقتی حکمت به قدرت متصل نیست، قدرت عکس خود عمل می‌کند. این چیزی جز افزایش نفرت بیشتر و شلوغ شدن خیابان‌ها نخواهد داشت. هر چیزی که با آن می‌خواستند ما را تمسخر کنند و انقلاب ما را با آن بشکنند، در مورد خودشان در حال اجرا شدن است.

وی گفت: ما مانند عبور موسی از رود نیل از تحریم گذشتیم و به اراده الهی و تدبیر رهبرمان که او را کمک کرد، آنها ماندند و غرق شدند. آمریکا ناتوان از مهار کرونا در بدترین شرایط اقتصادی است؛ اما در ایران عزیز، هم رهبری بزرگمان و هم سایرین در مقابله با کرونا درخشیدند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رزمایش کمک مومنانه اجازه نداد یک بیمار رها شده، در کشور وجود داشته باشد. اسلام نشان داد نسخه سعادت بشر در گرو عبودیت خداوند است.

سرلشکر سلامی با اشاره به حرکت کشتی‌های ایران به سمت ونزوئلا، گفت: ما مشق اقتدار کردیم و بزرگ‌ترین رزمایش اقتدار ما، تحمیل اراده ما و حرکت کشتی‌های ما در دریاهای آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود. امروز ملت ایران در اوج اقتدار و عزت، مشکلات را پشت سر می‌گذارد. مشکلات زیر اراده و ایمان این ملت قابل حل شدن هستند.

وی اظهار داشت: وظیفه دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) تربیت پاسداران است که دشمنان را در سرتاسر جهان دنبال کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری