سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-21 / 13:20:00

نماینده ایلام در تذکر شفاهی: مجلس نباید با تورم قوانین و فراکسیون سازی مواجه شود

    نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی با تورم قوانین و ایجاد فراکسیون های متعدد مواجه نشود و نمایندگان هم دنبال گرفتن پست در کمیسیون ها و فراکسیون ها نباشند. […]

نماینده ایلام در تذکر شفاهی: مجلس نباید با تورم قوانین و فراکسیون سازی مواجه شود

سارا فلاحی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی اظهار داشت: دولت براساس قانون اساسی موظف است که همه امکاناتی که در اختیار دارد را برای رفع تبعیض در جامعه و ایجاد یک اقتصاد عادلانه به کار گیرد.

وی افزود: متأسفانه دولت به قوانین به خوبی عمل نمی کند و این مسئله مشکلاتی را برای اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده است به گونه ای که فرهنگیان خواستار اجرای طرح رتبه بندی و بازنشستگان مطالبه اجرای طرح همسان سازی حقوق خود را دارند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان از نمره عدالت ابراز نگرانی کردند و مجلس شورای اسلامی باید به وظایف نظارتی خود به خوبی عمل کند.

فلاحی بیان کرد: متأسفانه در این روزها شاهدیم که برخی از نمایندگان صرفاً کاغذ به دست در حال فراکسیون سازی و افزایش رزومه خود هستند و سوال ما این است که آیا ما باید در مجلس در این زمینه عمل کنیم یا آنکه باید قوانین مزاحم را هتک کنیم و اولویت های کشور را در دستور کار قرار دهیم؟

وی ادامه داد: ما نمی خواهیم این مجلس مسیر مجلس های قبلی را برود اما این روزها وارد هر اتاقی در مجلس  می شویم می بینیم عده ای نشسته اند و در حال برگزاری یک انتخابات هستند.

فلاحی تصریح کرد: اگر شعار ما این است که اشرافی گری نمی کنیم و ماشین آخرین سیستم سوار نمی شویم، پس در مجلس هم نباید به دنبال کسب پست و مقام در کمیسیون ها و فراکسیون ها باشیم و امیدواریم با تورم قوانین و ایجاد فراکسیون های متعدد مواجه نشویم.

علی نیکزاد که ریاست بخشی از جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: کمیسیون ها باید تشکیل شوند تا مسائلی که شما گفتید در آن جلسات مورد رسیدگی قرار گیرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری