سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-21 / 11:00:00

گروه خونی«O» در برابر کووید۱۹ مقام تر است

    تحقیقات یک شرکت تست ژنتیک نشان می دهد ریسک ابتلا به کووید ۱۹ در افراد با گروه خونی «O» کمتر از بقیه گروه های خونی است. […]

گروه خونی«O» در برابر کووید۱۹ مقام تر است

به نقل از دیلی میل، اطلاعات اولیه به دست آمده در تحقیقی جدید نشان می دهد گروه خونی افراد در مقاومت بدن آنها نسبت به ویروس کرونا تاثیر گذار است.

محققان شرکت ۲۳andMe ادعا می کنند احتمال ابتلای افرادی با گروه خونی «O» به ویروس کرونا ۱۸ درصد کمتر از بقیه گروه های خونی است. این شرکت در حوزه تست ژنتیک فعالیت می کند.

علاوه بر آن، افرادی با این گروه خونی که در برابر ویروس کرونا قرار می گیرند ۲۶ درصد کمتر از بقیه گروه های خونی احتمال دارد به کووید۱۹ مبتلا شوند.

محققان معتقدند این امر نشان می دهد با توجه به گروه خونی و ویروس، رابطه ای میان ژن ها وجود دارد.

برای این پژوهش محققان بیش از ۷۵۰ هزار شرکت کننده از جمله ۱۰ هزار نفر را استخدام کردند که به کووید۱۹ مبتلا  بودند.

تست ابتلا به کووید۱۹ افرادی با گروه خون O، تا ۱۸ درصد کمتر از بقیه گروه های خونی، مثبت اعلام شد. همچنین حدود ۱.۳ درصد از شرکت کنندگان در تحقیق ۲۳andMe با گروه خونی «O» به ویروس کرونا مبتلا شدند.

از سوی دیگر ۱.۴ درصد از افراد با گروه خونی «A» به کووید۱۹ مبتلا شدند. تست ویروس کرونای  ۱.۵ درصد از افراد با گروه خونی «B » یا «AB» نیز  مثبت اعلام شد.

از سوی دیگر افراد با گروه خونی«O» که در معرض ویروس قرار گرفته بودند( مانند کادر درمان) ۱۳تا ۲۶ درصد از کمتر از بقیه گروه های خونی به ویروس کرونا مبتلا شده بودند.

البته این یافته ها هنوز توسط محققان دیگر بررسی یا در ژورنال پزشکی منتشر نشده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری