سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-22 / 11:20:00

وزیر اطلاعات: عرصه مقابله با کرونا به نمایش وحدت عناصر حاکمیت تبدیل شد

    وزیر اطلاعات گفت: عرصه مقابله با کرونا به نمایش وحدت، همگرایی و هم افزایی همه عناصر حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شد. […]

وزیر اطلاعات: عرصه مقابله با کرونا به نمایش وحدت عناصر حاکمیت تبدیل شد

 حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی، روز گذشته در نشست با علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و اعضای شورای ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در دانشگاه شهید بهشتی، ضمن تشکر از تلاش‌های ستاد فرماندهی مقابله با کرونا اظهار کرد: کرونا علاوه بر آسیب‌ها، برکاتی را نیز به همراه داشته است.

وی افزود: از پرچم داری مقام معظم رهبری گرفته تا تمام فرماندهان بعدی که با اشاره حضرت آقا در صحنه حضور پیدا کردند. تمام رده‌های سازمانی در نظام جمهوری اسلامی همه پای کار آمدند و یک وحدت زیبا را به نمایش گذاشتند و حماسه‌ای را رقم زدند که در خیلی از کشورها با امکانات بیشتر، پیشرفت‌های علمی و ادعاهای بیشتر و با ادعای تمدن و توسعه بشری بیشتر به آن حماسه‌ها دست نیافتند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: هر ملتی که دست به دست هم دهند در برابر یک مشکل و با هم عمل کنند نتیجه آن این می‌شود که کارشان دوام و امورشان استحکام پیدا می‌کند و می‌توانند مشکلات را حل کنند.

علوی، وضعیت کرونا را در کشور نمایشگاهی از وحدت همگانی خواند و مشارکت همه نهادهای امنیتی، دولتی و مردمی را در مقابله با کرونا مظهر سربلندی هر ایرانی و هر مسلمان دانست.

وی با تاکید بر اهمیت خدمت به مردم و نگاه ویژه اسلام به خدمات یکسان به همه شهروندان اعم از مسلمان و غیر مسلمان، گفت: از برکات کرونا این بود که کار پزشکی در باور عمومی به عنوان یک کسب و کار بود که از نظر بعضی‌ها هم کار پردرآمدی تلقی می‌شد، البته نمی‌خواهیم بگوییم این نگاه نگاه بدی است، اما گاهی اوقات یک کار علاوه بر جنبه کاسبی یک جنبه ارزشی پیدا می‌کند که بهای دیگری به کار می‌دهد، جریان کرونا باعث شد کار پزشکی از حالت صرفاً یک کسب و کار برای تأمین زندگی مادی خارج شود و هویت ارزشمند خود را در جایگاه یک مجاهدت بیابد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: جنبه مجاهدت پیدا کردن کار پزشکی یکی از برکات کرونا بود و امروز می‌بینیم که در جامعه ما یکی از قهرمانان در نگاه مردم جامعه پزشکی است که با فداکاری کار را انجام دادند.

وی با اشاره به احتمال بروز چالش‌های گوناگون امنیتی و نافرمانی‌های اجتماعی در پی بروز بحران‌هایی همچون بیماری کرونا، یادآور شد: تغییر ارزش جامعه پزشکی از یک کار به یک مجاهدت ملی برای صیانت از مردم و شهروندان اثر خود را گذاشت و باعث شد کادر پزشکی نیز بدون احساس خستگی کار خود را انجام دهند و احساس مثبت مردم نسبت به جامعه پزشکی چند برابر شود.

وزیر اطلاعات افزود: از طرف دیگر مرزها معمولاً در تنگناها جرقه می‌زند و نوآوری‌هایی دارد، خوشبختانه ما کشوری هستیم که شکوفایی دانش پزشکی در کشور ما تازگی ندارد و در حال حاضر نیز رشد پزشکی در کشور قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و در یک جایگاه بسیار والا قرار گرفته است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری