سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-22 / 12:30:00

شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت نشود تصمیمات جدی خواهیم گرفت

    استاندار تهران گفت: در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی در بازگشایی‌هایی که صورت گرفته است، برای حفظ سلامت مردم در مصوبات تجدیدنظر خواهیم کرد. […]

شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت نشود تصمیمات جدی خواهیم گرفت

 انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه نشست ستاد کرونای استان تهران که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد گفت: ما هنوز مجوز بازگشایی مهدکودک‌ها را که قرار است از هفته آینده بازگشایی شود صادر نکردیم و در این مدت از دستگاه‌های اداری تقاضا داریم با کارمندان خانم که کودک دارند بیشتر مراعات کنند تا این افراد دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال درباره ارزیابی اش از اجرای مجدد طرح ترافیک در این هفته گفت: شهرداری تهران به ستاد ملی کرونا و همچنین ستاد کرونای استان تهران این اطمینان را داده بود تا همه تمهیدات و شیوه نامه‌ها را رعایت کند و به همین جهت اجازه برقراری مجدد طرح ترافیک داده شد.

محسنی بندپی ادامه داد: در همین خصوص ماسک به قیمت متعادل در اطراف ایستگاه‌های مترو توزیع و از مردم خواسته شد در صورت نداشتن ماسک از ماسک پارچه‌ای هم می‌توانند استفاده کنند.

استاندار تهران افزود: البته در این باره شاهد همکاری نکردن مردم بوده‌ایم و مردم عنوان نکنند که شرایط عادی شده است. هم اکنون میزان شناسایی بیماران کرونایی و همچنین تعداد بستری افزایش یافته است و مردم باید همان مواردی که زمان اوج بیماری رعایت می‌کردند، رعایت کنند.

وی افزود: درخواست ما از شهرداری تهران هم این است که به وعده‌هایی که داده‌اند عمل کنند و نظارت‌هایشان بیشتر شود.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با صنوفی که شیوه نامه‌ها را رعایت نمی‌کنند چه برخوردی خواهد شد، عنوان کرد: اخیراً وزیر کشور به عنوان رئیس کمیته انتظامی، اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا صراحتاً اعلام کرد که واحد و بخشی که شیوه نامه‌ها را رعایت نکند و گزارشی از آن‌ها برسد قاطعانه برخورد می‌شود.

محسنی بندپی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر آمارهای بستری و ابتلاء افزایش یابد احتمال دارد تصمیمات جدی تری اتخاذ شود افزود: حتماً همین است و ما از مردم می‌خواهیم این بیماری را عادی تلقی نکنند و مسئولان هم اطمینان کاذب به مردم ندهند.

وی گفت: ما باید زندگی توأم با سلامت و فعالیت اقتصادی در زمان شیوع بیماری کرونا را به شرط رعایت شیوه نامه‌ها ادامه دهیم، اما قطعاً اگر به شواهدی دست پیدا کنیم که با برخی بازگشایی‌ها شاهد اوج شده‌ایم در مصوبات مان برای حفظ سلامتی مردم تجدیدنظر خواهیم کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری