سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-21 / 20:26:00

یک میلیارد و۵۰۰میلیون تومان لوازم خانگی در مناطق سیل زده توزیع شد

    کرمان - فرمانده سپاه ثارالله کرمان از توزیع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان لوازم خانگی در مناطق سیل زده جنوب استان کرمان خبر داد. […]

یک میلیارد و۵۰۰میلیون تومان لوازم خانگی در مناطق سیل زده توزیع شد

سردار حسین معروفی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم اهدای لوازم خانگی به مردم سیل زده زهکلوت با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) بیان داشت: مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان روزهای اول وقوع سیل در جنوب استان در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی استان به کمک مردم سیل زده آمدند.

وی افزود: با تشکیل قرارگاه خدمات دهی جبهه انقلاب اسلامی و با هدف جهت دهی به خدمات در جنوب استان هر کجا که لازم بود حضور پیدا کردیم و با همه توانمندی و ظرفیت‌ها در اختیار مردم بودیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: با تشکیل این قرارگاه از هدر رفتن توان مجموعه نظام انقلاب اسلامی جلوگیری شد که در این راستا با همکاری سایر دستگاه‌ها شاهد اقدامات شایسته‌ای در این منطقه بودیم.

معروفی تصریح کرد: پس از جاری شدن سیل در منطقه زهکلوت خسارات زیادی به منازل مسکونی و لوازم خانگی مردم وارد شد ضمن اینکه بخشی از وسایل خانگی به تعمیرات نیاز داشتند که تکنسین‌هایی برای تعمیر این وسایل به منطقه اعزام کردیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۰ دستگاه یخچال در این منطقه توسط تکنسین‌های ما تعمیر شده ضمن اینکه کار تعمیرات همچنان ادامه دارد.

معروفی یادآور شد: مجموعه سپاه ضمن هماهنگی با ستاد اجرایی فرمان امام ره برای افرادی که در این سیلاب دام خود را از دست داده بودند چند رأس دام خریداری و به آنها اهدا کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز داشت: پس از سیل اخیر خسارات وارده به منازل و لوازم خانگی مردم مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت کار شناسایی وسایلی که بیشتر مورد نیاز منطقه بود در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: به مناسبت میلاد با سعادت مهدی موعود (عج) تعدادی از لوازم مورد نیاز مردم صبور و نجیب جنوب استان اهدا خواهد شد که سعی کردیم با تدابیر اتخاذ شده بی عدالتی صورت نگیرد.

معروفی بیان داشت: ۲۰۰ دستگاه یخچال، ۵۰۰ تخته فرش، ۲۰۰ دستگاه گاز طرح فر، ۱۰۰۰ سری قابلمه هفت پارچه، ۲۰۰ دستگاه پنکه بین مردم سیل زده منطقه زهکلوت توزیع شد همچنین تا پایان هفته ۳۰۰ تنور محلی به این منطقه ارسال خواهد شد.

وی یادآور شد: طی سه روز گذشته و با هماهنگی انجام شده با مجموعه امام رضایی‌ها ۲۰۰ عدد روفرشی، ۶۲۰ عدد موکت و ۵ یخچال به همراه تعدادی پتو در بین مردم سیل زده جنوب توزیع شد.

عروقی اظهار کرد: ارزش اقلام توزیع شده امروز و سه روز گذشته جمعاً حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است ضمن اینکه به ازای لوازمی همچون گاز و یخچال هر خانواده لوازم خراب را تحویل می‌گیریم تا تعمیر کنیم و در صورت نیاز به جای دیگر تحویل دهیم.

وی گفت: اقدامات انجام شده در منطقه جنوب کرمان که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفته هدیه مقام معظم رهبری بوده ضمن اینکه ما در مجموعه سپاه چیزی به نام «خودمان» نداریم و همه اقدامات هدیه مقام معظم رهبری به مردم است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری