سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-21 / 20:32:00

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان سمنان: سد مجن شاهرود سرریز شد

    سمنان- مدیرعامل آب منطقه‌ای استان سمنان، گفت: برای نخستین بار از زمان تاسیس سد مخزنی مجن در شمال شهرستان شاهرود، این سد به میزان ۱۸۰ لیتر بر ثانیه سر ریز شده است. […]

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان سمنان: سد مجن شاهرود سرریز شد

ایرج حیدریان بعد از ظهر پنج شنبه در نشستی مجازی با اصحاب رسانه ضمن توضیح درباره بارندگی‌های اخیر و همچنین سرریز شدن سد مجن در شمال شهرستان شاهرود، بیان کرد: پس از بارش‌های خوبی که در سال گذشته آبی شاهد آن بودیم، خوشبختانه در مرحله نخست سد مجن که با تازگی بهره‌برداری شده به تراز آبی خود رسید و امروز شاهد سرریز شدن آن به میزان ۱۸۰ لیتر بر ثانیه هستیم.

وی همچنین با بیان اینکه این خبر خوشی برای کشاورزان و همچنین راهکاری برای تغذیه آب‌های زیرزمینی دانست و تصریح کرد: سد مجن با رعایت تمام دستورالعمل‌های آبگیری انجام شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه حجم مخزن سد مجن بالغ بر ۳٫۴ میلیون مترمکعب است، تاکید داشت: پس از افتتاح سد توسط وزیر نیرو در سال ۹۷ آبگیری اولیه طبق دستورالعمل آبگیری و زیر نظر مشاور طرح در ترازهای مختلف پس از بررسی‌های لازم در زمان‌های مقتضی انجام و در نهایت به تراز نرمال رسید.

حیدریان با بیان اینکه سد مجن از نوع تنظیمی- مخزنی است، گفت: ارتفاع این سد از بستر ۳۷ متر است که سرریز شدن آن نشان از میزان مطلوب بارندگی دارد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری