سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-05 / 13:43:00

پیک کرونا در خوزستان تا چند روز آینده افت خواهد کرد

    وزیر بهداشت گفت: تصور من این است که پیک بیماری کرونا در استان خوزستان تا چند روز آینده افت خواهد کرد. […]

پیک کرونا در خوزستان تا چند روز آینده افت خواهد کرد

سعید نمکی، در نشست با مجمع نمایندگان استان خوزستان، اظهار داشت: همواره فکر می‌کردم اولین جایی که بعد از جنگ، باید آباد شود، خوزستان است. رشادت، شجاعت و از خودگذشتگی مردم خوزستان بی نظیر بود. بنده خودم را به عنوان سربازی کوچک، خدمتگزار کوچک مردم خوزستان می دانم.

وی افزود: اولین موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در خوزستان که گزارش شد، به همکارانم تاکید کردم که خوزستان را در یابید چون با همه استان‌های کشور، از نظر اقلیم و فرهنگ متفاوت است. خوزستان را خوب می‌شناسم و در سیلاب‌های سال گذشته دوبار به این استان سفر کردم و حتی یک مورد اپیدمی بیماری در این استان نداشتیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که با وضعیت اقتصادی نامناسب و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، جنگ تمام عیار با کرونا را مدیریت کردیم و یک نفر هم در بیمارستان سرگردان نشد و حتی یک اتباع بیگانه هم معطل نماند. در اکثر کشورهای اروپایی میزان تخت به ازای هر هزار نفر، بیشتر از ۶ و ۷ است اما در ایران ۱.۶ تخت است.

نمکی خاطرنشان کرد: در خوزستان با اپیدمی نسبتاً سنگینی روبرو هستیم و تنها راه نجات ما، همدلی، وفاق و هماهنگی است و باید دو کار مهم انجام دهیم؛ اول آموزش به مردم برای حفظ فاصله مورد توجه قرار گرفته و شاهد همراهی برای رعایت پروتکل‌ها در مشاغل و مردم باشیم. دوم به همدیگر کمک کنیم تا این موج بیماری را سپری کنیم.

وی افزود: برآورد من این است که پیک بیماری در خوزستان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد اما نیازهای بیماران بستری در ICU بیمارستان‌های خوزستان را لحظه به لحظه رصد و پیگیری می‌کنم. در تلاشیم تا کمبودها را جبران کنیم.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر توجه خاص وزارت بهداشت به استان خوزستان در حوزه مقابله با کرونا، گفت: اورژانس هوایی، حق بهبهان، مسجد سلیمان و ایذه است و از امروز این سه پایگاه مصوب می‌شود و قراردادهای مورد نیاز به زودی منعقد خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری