سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-22 / 20:33:00

معاون عمرانی استانداری قزوین: نیروهای امدادی در استان قزوین تا عصر فردا در آماده باش هستند

    قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: برای پیشگیری از حوادث احتمالی تمامی نیروهای امدادی استان قزوین تا عصر فردا شنبه نیز در آماده باش کامل خواهند بود. […]

معاون عمرانی استانداری قزوین: نیروهای امدادی در استان قزوین تا عصر فردا در آماده باش هستند

قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: برای پیشگیری از حوادث احتمالی تمامی نیروهای امدادی استان قزوین تا عصر فردا شنبه نیز در آماده باش کامل خواهند بود.

 جلسه فوق العاده مدیریت بحران برای بررسی وضعیت آسیب‌های ناشی از سیلاب و سرمازدگی عصر جمعه در سالن استانداری قزوین برگزار شد.

علی فرخزاد در این نشست اظهار داشت: در این دوره با اطلاع رسانی به موقع از سوی سازمان هواشناسی در رسانه‌ها و مدیریت منطقی توانستیم خسارات ناشی از سیل و تغییرات جوی را به حداقل برسانیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: نگران طغیان رودخانه خر رود هستیم که باید دریچه آن نصب شود چون خاک حوزه آبریز بالادست اشباع شده در صورت تداوم بارش‌ها احتمال سیلاب می‌رود لذا آماده باش نیروهای امدادی ضروری است.

وی گفت: تمامی نیروهای امدادی تا عصر روز شنبه که احتمال بارش وجود دارد در آماده باش هستند تا در صورت لزوم وارد مأموریت شوند.

فرخزاد اضافه کرد: با توجه به کاهش دما و سرمازدگی باغات و مزارع در برخی نقاط استان محصولات گیلاس، زغال اخته، دچار خسارت شده که لازم است تیم‌های کارشناسی برای ارزیابی خسارات به مناطق آسیب دیده اعزام شوند.

وی یادآور شد: در صورت نصب نشدن دریچه در مسیر رودخانه خر رود لازم است برای پیشگیری نسبت به انحراف مسیر رودخانه اقدام شود.

در ادامه احمد علیخانی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: از شب گذشته تاکنون تعدادی از خانه‌های مسکونی روستاییان دچار آب گرفتگی شد که امدادگران برای تخلیه آب اقدام کردند.

علیخانی یادآور شد: ۶۱ خانوار در ۴ منطقه در آراسنج بویین زهرا، ضیا آباد تاکستان دچار آب گرفتگی شدند و در تاکستان ۳۹ خانوار دچار آب گرفتگی شدند، در الموت شرقی تعداد ۸ خانوار، دچار آب گرفتگی شدند و سه خودرو هم رهاسازی شد و در آبیک ۴ خانوار آسیب دیدند که به کمک آنها رفتیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری