سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-05-15 / 12:45:00

معاون وزیر راه: بنادر ایران با ۴۰ بندر دنیا خواهرخوانده شدند

    مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بنادر تجاری، مهمترین معیار و شاخص فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند، گفت: فعالیت‌ها در بنادر ایران حتی یک لحظه هم متوقف نمی‌شود. […]

معاون وزیر راه: بنادر ایران با ۴۰ بندر دنیا خواهرخوانده شدند

 به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد افزود: در بخش دریایی کشور قابلیت‌های بسیار زیادی داریم و در دنیا روی این مسئله تمرکز زیادی وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران در این بخش دارای چه ظرفیت‌هایی است و در عین حال چه فعالیت‌هایی انجام می‌شود.

ناوگان حمل و نقل دریایی ایران؛ جزو ناوگان‌های بزرگ دنیا

وی ادامه داد: ناوگان حمل و نقل دریایی ایران، جزو ناوگان‌های بزرگ دنیا به شمار می‌رود و بنادر کشور حدود ۲۵۰ میلیون تن در سال ظرفیت دارند، علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (IMO)، به عنوان یک کشور مهم در حوزه دریایی تلقی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در بخش دریایی فضای مناسبی وجود دارد که ظرفیت‌های کشور بیش از پیش معرفی شود، گفت: بنادر کشور به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و به طور مثال بندر امام خمینی (ره) به صورت ۲۴ ساعته در حال تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی است و در بندر شهید رجایی نیز حتی یک لحظه، فعالیت‌ها متوقف نمی‌شود.

خواهرخواندگی بنادر ایران با بیش از ۴۰ بندر دنیا

راستاد اضافه کرد: بنادر تجاری مهمترین شاخص و معیار برای فعال بودن تجارت و اقتصاد یک کشور است و نشان دادن ظرفیت‌های سازمان بنادر و دریانوردی مسئله بسیار مهمی در بخش تجاری کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بنادر کشور با بیش از ۴۰ بندر دنیا تفاهم نامه خواهرخواندگی دارند، گفت: علاوه بر این با تعداد زیادی بندر دیگر نیز در حال مذاکره هستیم و بیشترین خواهر خواندگی در این بین مربوط به بندر شهید رجایی است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری