سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-05-19 / 14:47:00

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت: ارزش دارایی شرکت های استانی سهام عدالت ۸۰۰ هزار میلیاردتومان شد

    سخنگوی آزاد سازی سهام عدالت گفت:ارزش دارایی های شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان شده است. […]

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت: ارزش دارایی شرکت های استانی سهام عدالت ۸۰۰ هزار میلیاردتومان شد

به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی دیشب (شنبه ۱۸ مرداد ماه) با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما اظهار داشت: شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان شرکت پایه برای اجرای مرحله دوم طرح بزرگ آزاد سازی سهام عدالت انتخاب شد و نماد این شرکت به عنوان نخستین نماد شرکت سرمایه گذاری استانی از فردا بازگشایی می‌شود و حدود ۴۰۰ هزار سهامدار این شرکت می‌توانند سهام خود را معامله کنند.

وی تاکید کرد: سهام عدالت، دارایی بسیار ارزشمندی است و ارزش دارایی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در برخی موارد از ارزش سهام انتخاب کنندگان مدیریت مستقیم سهام عدالت هم بیشتر است.

فهیمی افزود: ۳۰ شرکت سرمایه گذاری استانی تشکیل شده است که به مرور مراحل ثبت و پذیرش سرمایه آنها در بورس انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت اضافه کرد: فردا شاهد معامله نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس خواهیم بود و پس فردا هم شرکت‌های بعدی و زمان بندی حضور آنها در بورس را اعلام خواهیم کرد.

فهیمی گفت: جمع شرکت‌های استانی با ۴۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی ثبت شده که اکنون حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش پیدا کرده است و وارد بورس و بخش شناوری بازار سرمایه خواهد شد.

وی افزود: شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی به تنهایی با سرمایه ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ثبت شده است که حدود ۴۰۰ هزار نفر در آن سهامدار هستند و به طور متوسط به هر فردی که حدود ۵۰۰ هزار تومان سهام عدالت داشت، حدود ۱۲۴ هزار سهم ۱۰۰ تومانی تعلق گرفته است که از طریق مراجعه به سایت سهام عدالت از شرکت سرمایه گذاری استانی و میزان سهام خود مطلع می‌شوند.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت اضافه کرد: اکنون ارزش روز دارایی شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی‏ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و هر شهروند دارای این سهام حتی ساکنان خارج از کشور می‌توانند دارایی خود را مشاهده کنند و از فردا می‌توانند ۶۰ درصد از سهام متعلق به خود را بفروشند.

وی افزود: ارزش این دارایی با آنچه که در روش مستقیم داریم برابر است با این تفاوت که در شرکت سرمایه گذاری استانی، یک بازارگردان قوی به نام صندوق توسعه بازار وجود دارد که کار بازارگردانی را برای این شرکت انجام خواهد داد و این یک امتیاز محسوب می‌شود.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت درباره کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت هم گفت: در راستای حمایت و تشویق سهام داران برای حفاظت از دارایی‌های ارزشمند خود علاوه بر بازارگردانی، این امکان هم وجود دارد که فرد همه سهام خود یا بخشی از آن‌ها را در نزد یکی از بانک‌ها وثیقه بگذارد و به ازای آن کارت اعتباری دریافت کند.

فهیمی افزود: بانک ملی شروع کننده این اعتباردهی خواهد بود و از فردا همه شعب این بانک, آمادگی دریافت تقاضاها را دارند و در همه مراحل، هموطنان به مراجعه حضوری نیاز نخواهند داشت.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری