سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-05-25 / 17:35:00

کابینه جدید به دنبال لبنان مستقل باشد

    دبیرکل جامعه اسلامی مدیران خطاب به سید حسن نصرالله نوشت:از مواضع مدبرانه جنابعالی در حادثه اخیر تشکر کرده وامیدواریم با حمایت مردم هرچه زودتر کابینه‌ای با دغدغه لبنان آزاد و مستقل تشکیل شود. […]

کابینه جدید به دنبال لبنان مستقل باشد

 در پی حادثه انفجار در بندر بیروت و جان باختن ده‌ها تن از مردم لبنان محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران با انتشار نامه‌ای خطاب به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان این حادثه را تسلیت گفت و نسبت به تشکیل یک کابینه مستقل در این کشور ابراز امیدواری کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

برادر عزیز جناب آقای سیدحسن نصرالله
دبیرکل محترم حزب الله لبنان
با سلام و تحیت؛

حادثه اخیر بندر بیروت و حواشی پس از آن به مانند حوادث بزرگ تاریخ درس‌های آموزنده‌ای برای انسان‌های حق طلب به همراه داشت. جهانیان در سال‌های گذشته به خوبی دریافتند که گفتمانی با محوریت منافع ملی لبنان در این کشور در حال شکل گیری است و با وجود تمام فتنه افکنی ها، این جبهه مردمی در حال گذار از مشکلات به سوی آرمان بلند لبنان آزاد و مستقل است.

لبنان در طی یکسال گذشته شاهد تحولات گوناگونی بود که در نهایت به تغییرات مثبت و راهبردی منجر شد. تشکیل دولت جدید و بهبود فضای سیاسی و اقتصادی این نوید را می‌داد که مردم عروس خاورمیانه با دولتی برخاسته از اراده خود پیشرفت و آرامش را احساس کنند. نه تنها این روند مورد علاقه دولت‌های غربی و رژیم صهیونیستی نبود، بلکه آنان به این نتیجه رسیدند که با ارتکاب جنایتی آشکار روند تحولات را تغییر دهند، اقدامی که در گذشته در دیگر کشورهای جبهه مقاومت نیز شاهد آن بوده ایم.

هر چند برای ارائه نظر قطعی نباید تعجیل داشت اما از مدیریت صحنه پس از این حادثه دلخراش می‌توان فهمید که لبنان درگیر فتنه‌ای خارجی با حمایت عناصر خودفروخته داخلی شده است. این مردم و مسئولین لبنانی هستند که می‌بایست با بصیرت خود اجازه ندهند، کشورهای بیگانه از این حادثه ناگوار سوءاستفاده کنند.

لبنان عزیز تا به امروز یکی از ارکان جبهه مقاومت بوده و نیز موفقیت‌های شگرفی در این رابطه به دست آورده است. آزادسازی خاک لبنان از چنگال صهیونیست‌ها از جمله وقایع مهمی است که مردم لبنان آن را هدیه‌ای از سوی جنابعالی می‌دانند.

حزب الله لبنان به مدد الهی و درایت رهبرانش از بدو تأسیس توانسته است روز به روز بر خیل دوستدارانش بیفزاید. مطمئناً این بار نیز علی رغم تلاش‌های گسترده دشمنان، پس از کنار رفتن غبارها با شتاب بیشتر شاهد افزایش تأثیر گذاری این درخت تنومند خواهیم بود.

همانطور که مستحضر هستید، تمام فتنه‌های منطقه ریشه در این موضوع دارد که رژیم صهیونیستی امکان خروج از ورطه سقوط را پیدا کند. امکانی که به واسطه حضور جبهه مقاومت برای این رژیم منحوس پیدا شده و روز به روز تقویت می‌شود. اگر چه با شکست داعش ماشین جنگی رژیم صهیونیستی ضربه سختی خورده اما همچنان در حال فساد انگیزی در منطقه است.

در همین راستا جامعه اسلامی مدیران ایران ضمن عرض تسلیت به مناسبت جان باختن جمع کثیری از شهروندان لبنانی و خسارات فراوان وارد آمده در این انفجار مشکوک، از مواضع عالمانه و مدبرانه جنابعالی در حادثه اخیر تشکر کرده و امیدوار است با حمایت مردم و مسئولین لبنانی هر چه زودتر کابینه‌ای که دغدغه لبنان مستقل و آزاد را داشته باشد روی کار آمده و مسببان این حادثه تلخ نیز به زودی به سزای اعمال خود برسند.

محمد ناظمی اردکانی

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری