سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-10 / 11:25:00

باشگاه تحریمی‌ها بهترین راهبرد برای مصون‌سازی کشور از تحریم است

    نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: تشکیل کمیسیون باشگاه تحریمی‌ها بهترین راهبرد و روش برای مصون سازی کشور از تحریم‌ها است. […]

باشگاه تحریمی‌ها بهترین راهبرد برای مصون‌سازی کشور از تحریم است

عباس گودرزی ، درباره تشکیل کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی‌ها در مجلس، گفت: در مورد تشکیل کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی‌ها در مجلس اختلاف نظرهایی وجود دارد و برخی از نمایندگان قائل بر این هستند که این مسئله در حوزه کاری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است اما برخی دیگر از نمایندگان می‌گویند لازم است این موضوع به صورت منسجم و با تشکیل یک کمیسیون ویژه دنبال شود.

وی بیان کرد: البته بنده معتقدم که در این زمینه بهتر است کمیسیون مشترک تشکیل شود، چرا که تحریم‌ها در همه ابعاد اعم از اقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی اثرگذار هستند و لازم است که نمایندگان در حوزه‌های مرتبط راهکارهایی را برای مقابله با تحریم‌ها بیندیشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تفاوت کمیسیون ویژه با کمیسیون مشترک در این است که اعضای کمیسیون ویژه در صحن علنی مجلس انتخاب می‌شوند و ۱۵ نفر هستند اما برای تشکیل کمیسیون مشترک، تعدادی از اعضای کمیسیون‌های مرتبط با رأی اعضای آن کمیسیون انتخاب و عضو کمیسیون مشترک می‌شوند.

گودرزی اظهار داشت: درباره اصل موضوع یعنی تشکیل کمیسیون باشگاه تحریمی‌ها باید گفت که این کار بهترین راهبرد و روش برای مصون سازی کشور از تحریم‌ها است.

وی اضافه کرد: ابزار باشگاه تحریمی‌ها یک ابزار راهبردی برای کشورهای تحریم شده است و دشمن را زمین‌گیر می‌کند و باعث می‌شود که کشورهای تحریمی در مقابل اقدامات ظالمانه آمریکا و هم پیمانانش بایستند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زمانی که آمریکا وفاق و همبستگی کشورهای تحریمی را مشاهده کند، قطعاً به این نتیجه می‌رسد که باید دست از تحریم کشورها بردارد، چرا که اگر این کار را نکند، تعداد کشورهای عضو باشگاه تحریمی‌ها افزایش می‌یابد و یک جبهه مستحکمی در مقابل آمریکا ایجاد می‌شود و این مسئله به ضرر آنان خواهد بود.

گودرزی اظهار داشت: تشکیل باشگاه تحریمی‌ها امروز یک ضرورت است و ما باید به این سمت حرکت کنیم و با هم پیمانان خود متحد شویم تا بتوانیم کانال‌های مبادلات اقتصادی و تبادلات جدیدی را رقم بزنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری