سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-14 / 18:54:00

در ماه جولای، کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح از ۲۰۰۸ تا کنون رسید

    ضربه دیگری به وجهه اقتصادی ترامپ وارد شد؛ گزارش جدید وزارت تجارت آمریکا نشان می‌دهد که کسری تجاری ماهانه آمریکا در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ۲۰۰۸ تا کنون رسیده است. […]

در ماه جولای، کسری تجاری آمریکا به بالاترین سطح از ۲۰۰۸ تا کنون رسید

 به نقل از فایننشال‌تایمز، گزارش جدید وزارت تجارت آمریکا نشان می‌دهد که کسری تجاری ماهانه آمریکا در ماه جولای به بالاترین سطح خود از ۲۰۰۸ تا کنون رسیده است که این ضربه دیگری به وجهه ترامپ وارد می‌کند که در کمپین انتخاباتتی ۲۰۱۶ خود وعده داده بود صادرات آمریکا از واردات این کشور بیشتر خواهد شد.

طبق داده‌های دولت آمریکا، کسری تجاری کالا و خدمات ایالات‌متحده در ماه جولای ۱۸.۹ درصد نسبت به ماه قبل جهش کرد و به ۶۳.۶ میلیارد دلار رسید که این بالاترین سطح از جولای ۲۰۰۸ تا کنون است. کسری تجاری این ماه به رکورد کسری تجاری آمریکا در کل تاریخ تجارت این کشور که ۸۰.۹ میلیارد دلار است، نزدیک‌تر شده است.

در کل تجارت بین‌الملل آمریکا در این ماه افزایش داشته است که این نشان می‌دهد اقتصاد جهان در حال ریکاوری از بحران کرونا است. صادرات آمریکا در این ماه بیش از ۸ درصد جهش کرد در حالی که واردات با جهشی ۱۰.۹ درصدی روبرو شد. با این حال تجارت کل آمریکا در این ماه همچنان از سطح قبل از پاندمی کرونا پایین‌تر باقی مانده است.

گزارش جدید همچنین نشان می‌دهد که بر خلاف وعده ترامپ، کسری تجاری آمریکا با چین هم افزایش یافته است. در سه ماهه دوم امسال کسری تجاری آمریکا با چین ۲۱.۴ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۷۵.۸ میلیارد دلار رسیده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری