سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-15 / 14:53:00

رییس فدرال‌رزرو بوستون هشدار داد: آمریکا هنوز در رکود عمیقی به سر می‌برد

    رئیس بانک فدرال‌رزرو شعبه بوستون، هشدار داد علی‌رغم بهبود رشد مشاغل آمریکا در ماه آگوست اقتصاد آمریکا همچنان در رکودی عمیق قرار دارد و ریکاوری کامل تا زمان کنترل پاندمی کرونا اتفاق نمی‌افتد. […]

رییس فدرال‌رزرو بوستون هشدار داد: آمریکا هنوز در رکود عمیقی به سر می‌برد

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اریک روزنگرن، رئیس بانک فدرال‌رزرو شعبه بوستون، هشدار داد علی‌رغم بهبود رشد مشاغل آمریکا در ماه آگوست اقتصاد آمریکا همچنان در رکودی عمیق قرار دارد و ریکاوری کامل تا زمان کنترل کامل پاندمی کرونا اتفاق نخواهد افتاد.

روزنگرن با اشاره به تحت فشار بودن اقتصاد آمریکا گفت: ما راهی طولانی برای ریکاوری کامل در پیش داریم اما با این حال باید گفت که گزارش مشاغل ماه اخیر نشانه بسیار مثبتی است.

او اشاره کرد بخش بزرگی از رشد مشاغل مربوط به بخش‌های خرده‌فروشی و پذیرش مسافر است که هر دوی این بخش‌ها در پاندمی کرونا آسیب شدیدی دیده بودند.

روزنگرن ادامه داد: هرچند نرخ بیکاری به ۸.۴ درصد کاهش یافته اما همین نرخ نشان از رکودی عمیق دارد و مدتی طولانی طول خواهد کشید تا این افراد به سر کارهای خود بازگردند و این امر محقق نخواهد شد مگراین که محیط کاری ایمن مهیا شده و واکسن کرونا در بین همه توزیع شده باشد. من فکر می‌کنم این امر باید قبل از نرمال شدن کامل بازارها اتفاق افتاده باشد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری