سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-17 / 13:35:00

در جلسه روسای کمیسیون‌ها با حضور قالیباف مطرح شد: کمیسیون‌ها بر اولویت‌های نظارتی و رویکرد برنامه محور متمرکز شوند

    مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس هفتمین جلسه شورای هماهنگی با حضور رئیس مجلس، اعضای هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌های مجلس را تشریح کرد. […]

در جلسه روسای کمیسیون‌ها با حضور قالیباف مطرح شد: کمیسیون‌ها بر اولویت‌های نظارتی و رویکرد برنامه محور متمرکز شوند

 بابک نگاهداری در تشریح جزئیات هفتمین جلسه شورای هماهنگی با حضور رئیس مجلس، اعضای هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها که امروز (دوشنبه) در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این جلسه بر تمرکز کمیسیون‌های تخصصی بر اولویت‌های نظارتی و تقنینی و رویکرد برنامه محور تاکید شد.

وی با بیان اینکه در این نشست اولویت‌های پیشنهادی دو کمیسیون بهداشت و درمان و اجتماعی و پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها در دو حوزه نظارتی و تقنینی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت، افزود: مدیریت بحران کرونا و حواشی آن، بررسی میزان اجرایی شدن احکام حوزه سلامت در برنامه ششم توسعه، استقرار نظام تامین اجتماعی چند لایه و استقرار نظام ارجاع و پزشک خانواده به عنوان موضوعات محوری مد نظر کمیسیون بهداشت و درمان و مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس در توضیح اولویت های کمیسیون اجتماعی، اظهار داشت: در بررسی اولویت‌های کمیسیون اجتماعی، اصلاح و بازنگری قوانین کار و مدیریت خدمات کشوری، اصلاح و بازنگری قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و قانون نظام جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران، الزام دولت به تدوین سند جامع مبارزه با فقر و نیز الزام دولت و سایر دستگاه‌های مرتبط با تدوین و ارائه سند جامع کاهش آسیب‌های اجتماعی مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.

نگاهداری گفت: شورای هماهنگی هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌ها با هدف برنامه‌ریزی و هماهنگی راهبردی عملیاتی مجلس یازدهم و از طریق احصای اولویت‌های هر کمیسیون با نظر کمیسیون مربوطه، پیشنهادات مرکز پژوهش‌ها، نظرات دستگاه‌های اجرایی و مرتبط با موضوعات و نظر اعضا را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری