سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-19 / 16:04:00

ادامه تمجید منتقدان از فیلم مجیدی/ «خورشید» گنجینه واقعی است

    از نظر منتقد گاردین فیلم «خورشید» یک گنجینه واقعی است که مجید مجیدی در آن دنیایی زیرزمینی‌ای را آشکار کرده است؛ دنیایی که در آن هیچ پاسخ آسانی وجود ندارد و خبری از پایان‌های خوش نیست. […]

ادامه تمجید منتقدان از فیلم مجیدی/ «خورشید» گنجینه واقعی است

به نقل از گاردین، زان بروکس منتقد گاردین نقدی بر فیلم «خورشید» به‌عنوان یکی از مدعیان شیر طلای ونیز در بخش رقابتی نوشت و به این فیلم ۴ ستاره از ۵ ستاره را داد.

وی نوشته است: «خورشید» ساخته مجید مجیدی کارگردان ایرانی یک درام فرار از زندانی است که به هیچ جایی فرار نمی‌کند و در عین حال یک کمدی مدرسه‌ای بزن‌بکوب زمخت است که در آن کارها حسابی به مشکل برمی‌خورد. بازیگری فیلم درجه یک نیست و چرخ‌دهنده‌های خطوط داستانی‌اش اغلب صدا می‌دهد، اما دل و جرات و جاذبه‌ای خیابانی دارد و باید گفت یکی از بهترین فیلم‌هایی است که در بخش رقابتی امسال فستیوال فیلم ونیز پخش شده است.

این فیلم که به «۱۵۲ کودکی که مجبور به کار هستند» تقدیم شده، روح‌الله زمانی ۱۲ ساله را در نقش علی قرار می‌دهد، رییس کوچک گروهی از دزدها و چرخی مینیاتوری داخل دستگاهی بسیار بزرگ‌تر که برای یک رییس خلاف‌کار محلی بدون نام کار می‌کند؛ مردی که میان لانه‌های کبوتر خود روی پشت بام می‌نشیند. رییس می‌خواهد علی، گنجی نامعلوم را پیدا کند که یا در گورستان محل یا در لوله‌های فاضلاب کنار آن دفن شده و تنها راه رسیدن به آن بازگشت به مدرسه است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری