سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-20 / 14:10:00

«روزی روزگاری سینما» از رادیو نمایش شنیدنی می شود

    شبکه رادیویی نمایش روز جمعه بیست و یکم شهریور، همزمان با روز ملی سینما ویژه برنامه «روزی روزگاری سینما» را روی آنتن می برد. […]

«روزی روزگاری سینما» از رادیو نمایش شنیدنی می شود

به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، همزمان با روز ملی سینما ویژه برنامه ای با نام «روزی روزگاری سینما» روز جمعه بیست و یکم شهریور از رادیو نمایش پخش می شود.

ریحانه یزدان دوست تهیه کننده برنامه رادیویی « روزی روزگاری سینما» گفت: ارائه تاریخچه ای کوتاه از ورود سینما به ایران، بررسی فعالیت روح انگیز سامی نژاد به عنوان اولین بازیگر زن سینمای ایران، پخش یک گفتگو با شهلا ریاحی به عنوان اولین بانوی کارگردان سینمای کشورمان به همراه بخش های متنوع دیگر جزییات برنامه «روزی روزگاری سینما» را تشکیل می دهند.

  وی افزود: در حقیقت در این برنامه  از تمام اولین های سینما در ایران گفته و در یک بیوگرافی کوچک درباره آنها توضیحاتی را ارائه داده و با اساتید هر رشته صحبت کردیم. مثلا اگر از آهنگسازی مرحوم بابک بیات گفتیم صدای بابک بیات را پخش کردیم  و در جایی که از کانون پرورش فکری گفتیم اولین فیلم ها و بالتبع دیالوگ تمام این فیلم ها و گفتگوبا اشخاصی که در آن اثر سینمایی شاخص بودن را در برنامه قرار دادیم.

یزدان دوست عنوان کرد: در این برنامه همچنین  از درگذشتگان یادی کرده و گفتگوهایی را که در گذشته با زنده یاد محمد علی کشاورز و زنده یاد عزت الله انتظامی داشتیم مجدد برای علاقه مندان به سینما پخش می کنیم. در بخشی دیگر نیز مدیر روابط عمومی انتشارات سروش تازه ترین کتاب ها درحوزه سینما را برای شنوندگان معرفی می کند.

«روزی روزگاری سینما» به تهیه کنندگی ریحانه یزدان دوست، گویندگی فاطمه نیرومند و نویسندگی مهدی خانی پور، روز جمعه بیست و یکم شهریور، ساعت ۱۸ از رادیو نمایش پخش می شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری