سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-24 / 14:10:00

داوری مسابقه «طراحی بنای یادبود شهدا» برگزار شد

    داوری نخستین مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران از میان ۱۸۰ اثر رسیده به دبیرخانه مسابقه، یکشنبه ۲۳ شهریور انجام شد. […]

داوری مسابقه «طراحی بنای یادبود شهدا» برگزار شد

به نقل از دبیرخانه مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران، جلسه داوری آثار مسابقه طراحی بنای یادبود شهدا و ایثارگران روز یکشنبه ۲۳ شهریور با حضور سیدمحمد مهدی حجت رئیس هیأت داوران، رضا قره باغی، شاهین حیدری و سیدمجتبی موسوی داوران این مسابقه برگزار شد.

حامد نوری دبیر این مسابقه از ارسال ۱۸۰ اثر توسط ۷۰ هنرمند خبر داد و گفت: توجه به مفهوم و موضوع ایثار و همچنین خلاقیت و نوآوری در طراحی با توجه به ویژگی‌های خاص پروژه شامل دقت در طراحی جزئیات و اجرایی بودن با استفاده از مصالح بوم آورد و رایج در کشور و همچنین ظرفیت استفاده بهینه در مناسبت‌های مرتبط اثر خلق شده به عنوان یک بنای یاد بود فاخر و ماندگار را از معیارهای مهم ارزیابی داوران به شمار آورد که در جلسه مورد بحث قرار گرفت.

وی به انتخاب سه طرح برگزیده در این مسابقه اشاره کرد و افزود: اکثر آثار ارسالی بسیار هنرمندانه، علمی و فنی مهندسی می‌باشند که سطح مسابقه را مشخص کرده‌اند و تقریباً به المان‌های شهدا و مفاهیم جنگ در خیلی از آنها اشاره شده است.

در این جلسه دبیر مسابقه ضمن شرح نقش راه آهن در ۸ سال جنگ تحمیلی به نقش دلاور مردی‌های شهدای راه آهن در دوران دفاع مقدس اشاره کرد تا با توجه به این موارد، داوران نسبت به انتخاب و ارزیابی آثار بپردازند.

مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر در مهر ماه و همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور مهمانان ویژه برگزار خواهد شد.

مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران به ریاست سعید رسولی (مدیرعامل راه آهن ج. ا. ا) و دبیری حامد نوری به منظور ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای راه آهن، برگزار شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری