سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-26 / 13:09:00

رمضانعلی حیدری خلیلی: کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت زیرساخت های فرهنگی امکان پذیر است

    رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی تقویت زیرساخت های فرهنگی را باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب های اجتماعی دانست. […]

رمضانعلی حیدری خلیلی: کاهش آسیب‌های اجتماعی با تقویت زیرساخت های فرهنگی امکان پذیر است

به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی در جلسه امضای تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید که با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و معاون فرمانداری نجف آباد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه هر شهری به فرهنگ بها دهد آینده بهتری دارد، گفت: در راستای شعار ایران، تهران نیست، حضور جدی تری در استان ها خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه احداث سینماهای جدید به ویژه در شهرهای فاقد سینما، موجب توسعه و تقویت بازار سینمای کشور خواهد شد، تصریح کرد: با استقبال شهرداری ها برای احداث سینما در شهرهای فاقد سالن سینما مواجه هستیم و تا امروز تفاهمنامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۲۶ شهر در ۲۶ استان کشور با ظرفیت ۸۴ سالن امضا شده است.

حیدری خلیلی عنوان کرد: پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداری ها احداث می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور سینمایی با اشاره به اینکه پیشینه و قدمت فرهنگی و جمعیت ۳۰۰ هزار نفری شهرستان نجف آباد (جمعیت دانش آموزی ۵۰ هزار نفری و جمعیت دانشجویی ۴۰ هزار نفری) از ویژگی های انتخاب شهر نجف آباد به عنوان مقصد احداث پردیس سینمایی امید در استان اصفهان بوده است، اظهار کرد: تامین زمین، تهیه نقشه و اجرای عملیاتی پروژه بر عهده شهرداری نجف آباد است و ۷۷۰ میلیون تومان توسط سازمان امور سینمایی به صورت بلاعوض برای تهیه نقشه و طراحی سازه و احداث پردیس سینمایی امید نجف آباد پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه پردیس سینمایی امید نجف آباد با ۳ سالن و پیش بینی ۳۰۰ صندلی در جنب فرهنگسرای خارون با محوریت شهرداری نجف آباد احداث خواهد شد، گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ۸۴ سالن سینما تحت عنوان پردیس سینمایی امید با مشارکت شهرداری ها در سطح کشور در حال احداث است.

حیدری خلیلی در پایان با تاکید بر اینکه تقویت زیرساخت های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد، افزود: احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد داشت و استان‌های باقیمانده نیز مقصد پردیس سینمایی امید خواهند بود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری