سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-06-28 / 12:01:00

صادرات کالاهای سلامت محور بالاترین ارزش افزوده را دارد

    رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: بالاترین ارزش افزوده در حوزه صادرات کشور مربوط به کالاهای سلامت محور است. […]

صادرات کالاهای سلامت محور بالاترین ارزش افزوده را دارد

 محمدرضا شانه ساز، اظهار کرد: استفاده از تکنولوژی‌ها با حداقل هزینه‌ها در کوتاه‌ترین زمان و فرآیند و ارائه آن به گیرندگان خدمت سبب افزایش امید و تغییر سبک زندگی شده و باید با مساعدت‌های لازم این مهم را برای گیرندگان خدمت در جامعه فراهم کنیم.

وی افزود: در زمینه تولید تجهیزات پزشکی، دارویی و هر آنچه کالای سلامت محور قلمداد می‌شود به توان داخلی متکی هستیم زیرا دنیای امروز به نیازهای واقعی توجه نکرده و به محض آنکه شرکت‌های خارجی با نیازهای ما آشنا شوند؛ تحت فشار دولت‌های خود قرار گرفته و از ارائه خدمات به بازار بزرگ ایران منع خواهند شد.

شانه ساز با تاکید بر اینکه مهم‌ترین ابزار ما نخبگانی هستند که برای رفع نیازهای کشور گام بر می‌دارند، ادامه داد: برای تأمین دارو و تجهیزات با چالش‌های متعددی مواجه هستیم و هر چه ترامپ و ترامپیست ها فشار وارد کنند با تکیه بر توانمندی جوانان نخبه به حیات خود ادامه می‌دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام آمادگی در جهت رفع نیازهای نخبگان و دریافت پیشنهادات آنان جهت راهگشایی در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی، گفت: باید با همکاری و تلاش یکدیگر تنور فعالیت‌های دانش بنیان را گرم کنیم و از خروج نخبگان از کشور جلوگیری نمائیم.

شانه ساز تصریح کرد: بالاترین ارزش افزوده در حوزه صادرات کشور مربوط به کالاهای سلامت محور به ویژه تولیدات شرکت‌های دانش بنیان است و در بحران فعلی که اداره امور کشور متکی به ارز صادرات غیرنفتی است، باید توجه بیشتری به صادرات و شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری