سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-24 / 09:10:00

بهره برداری از بزرگ‌ترین مرکز ICU دولتی شمال کشور در رشت

    رشت- بزرگترین مرکز ICU دولتی شمال کشور با اعتبار بیش از هشت میلیارد تومان با ۳۰ تخت در بیمارستان رازی رشت به بهره‌برداری رسید. […]

بهره برداری از بزرگ‌ترین مرکز ICU دولتی شمال کشور در رشت

بزرگترین مرکز ICU دولتی شمال کشور صبح یکشنبه با حضور مسئولان استان گیلان در مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی رازی رشت با ۳۰ تخت الکتریکی، ونتیلاتور، پمپ سرنگ، پایه سرم، مانیتورینگ، ترالی اورژانس، الکتروشوک، ساکشن و الکتروکاردیوگراف بهره برداری شد.

مرکز مجهز و پیشرفته ICU رازی رشت در مجموع ۹۰۰ مترمربع مساحت دارد و برای احداث و راه اندازی آن بیش از هشت میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، استانی و خیرین سلامت هزینه شده است.

بیمارستان رازی رشت در گذشته با وجود اینکه به عنوان مرکز سانتر عفونی و مسمومیت گیلان بود تنها از هشت تخت ICU برخوردار بود که با راه اندازی تخت‌های کنونی تعداد تخت‌های ان به ۳۸ عدد افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این باره اظهار کرد: گیلان تنها ۹۰ تخت ICU داشت که پاسخگوی نیاز بیماران نبوده است اما امروز با افزایش آن به ۱۲۰ تخت، علاوه بر گیلان می‌توان بخشی از نیاز غرب مازندران و اردبیل پوشش داد.

با شیوع ویروس کرونا و نیاز مبرم و حیاتی بیماران به دستگاه‌های کمک تنفسی، کمبود تخت‌های ICU در گیلان یکی از چالش‌های حوزه درمان این استان بود که با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته امروز با افزایش تخت‌های بخش ICU بیمارستان رازی، بزرگترین مرکز شمال کشور بهره برداری نام برد که می‌تواند در آینده پشتیبان خوبی برای سایر بیمارستان‌ها محسوب شود.

در حال حاضر ۲۳۰ تخت ICU در گیلان وجود دارد که ۱۲۰ تخت آن دولتی و ۱۱۰ تخت دیگر توسط بیمارستان‌های خصوصی، سازمان تأمین اجتماعی و ارتش به مردم خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری