سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-24 / 21:45:00

بازار سرمایه، سکویی مناسب برای جهش اقتصادی است

    وزیر اقتصاد با بیان اینکه بازار سرمایه سکویی مناسب برای جهش اقتصادی است، گفت: می‌توان این بازار و ابزارهای آن را برای مردمی کردن اقتصاد و شکل گیری نگاه عدالت جویانه، به کار گرفت. […]

بازار سرمایه، سکویی مناسب برای جهش اقتصادی است

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، بازار سرمایه را با توجه به ظرفیت‌های فراوان، سکویی مناسب برای جهش اقتصادی توصیف کرد و گفت: با برنامه ریزی و تدبیر لازم می‌توان این بازار و ابزارهای آن را برای مردمی کردن اقتصاد و شکل گیری نگاه عدالت جویانه به کار گرفت.

وی اظهار داشت: بازار سرمایه امروز به مرتبتی رسیده که می‌توان به عنوان بال نخست در تأمین مالی اقتصاد کشور به آن امید بست.

دژپسند ادامه داد: هم اکنون سهم بازار سرمایه در تأمین مالی اقتصاد به یک چهارم افزایش یافته و البته هنوز امکان رشد دارد و با توجه به ظرفیت‌های بازار سرمایه و تدبیر لازم، می‌توان این آمار را حداقل تا ۵۰ درصد افزایش داد. به ویژه اینکه این بازار پتانسیل بسیار خوبی در مردمی کردن اقتصاد دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: در حال حاضر، بازار سرمایه شفاف‌ترین نهاد اقتصادی است؛ در دوران ریاست دکتر محمدی و همکاران وی اقدامات مؤثر و ارزشمندی به ویژه در راستای مردمی کردن اقتصاد انجام شد و در آینده نیز بازار سرمایه هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

دژپسند، در پایان این مراسم از رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار خواست به عنوان مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی به رسالت خود در اقتصاد کشور ادامه دهد.

گفتنی است، اعضای شورای‌عالی بورس، روز گذشته پس از بحث مفصل و با قدردانی از زحمات محمدی که کارنامه مثبت و روشنی را در این سکان برجای گذاشت، قالیباف را به عنوان یکی از اساتید مبرز دانشگاه و با بیش از ۱۰ سال سابقه اجرایی در حوزه بازار سرمایه به عنوان عضو و رئیس هیأت مدیره بورس و اوراق بهادار برگزیدند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری