سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-25 / 10:06:00

۲۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان قزوین پرداخت شد

    قزوین- مدیر صندوق کارآفرین امید در استان قزوین گفت: در سال گذشته با پرداخت ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای ۴۰۰ نفر از روستاییان در مناطق مختلف استان شغل پایدار ایجاد شد. […]

۲۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان قزوین پرداخت شد

قزوین- مدیر صندوق کارآفرین امید در استان قزوین گفت: در سال گذشته با پرداخت ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای ۴۰۰ نفر از روستاییان در مناطق مختلف استان شغل پایدار ایجاد شد.

حسین تیموری   اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده در نحوه مراجعه مردم به دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و صندوق‌ها و نیز ضرورت تداوم خدمت رسانی به شهروندان با رعایت ضوابط بهداشتی در صندوق کارآفرین امید هم تمهیداتی برای سلامت کارکنان و مراجعان اتخاذ شد.

تیموری بیان کرد: در هفته اول گسترش ویروس با تأمین مواد ضدعفونی و دستکش برای پرسنل نسبت به ضد عفونی بخش‌های اداری و شعب صندوق در قزوین و شهرستان‌ها اقدام شد.

مدیر صندوق کارآفرین امید در استان قزوین یادآور شد: همچنین با شیفت بندی نیروها نسبت به تأمین سلامت کارکنان صندوق هم اقدام کردیم تا هیچ مشکلی برای نیروها ایجاد نشود.

دریافت اقساط صندوق متوقف شده است

تیموری اضافه کرد: در راستای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر همراهی با مردم در خصوص مهلت دادن به پرداخت اقساط ما نیز در صندوق با متوقف کردن سیستم اتوماتیک از دریافت اقساط وام گیرندگان به مدت سه ماه خودداری کرده‌ایم تا فرصتی برای شهروندان آسیب دیده از کرونا ایجاد شود.

مدیر صندوق کارآفرین امید در استان قزوین اظهار داشت: با استمهال ایجاد شده مقرر شده تا اقساط معوقه در سه ماه پایانی امسال از مشتریان دریافت شود لذا هیچ نگرانی در این زمینه نیست.

توقف پیگیری پرو نده های حقوقی صندوق

وی بیان کرد: پرونده‌های حقوقی هم به دلیل وضعیت کشور از وضعیت صفر تا ۱۰۰ متوقف شده است و این امور هم پس از مهلت داده شده پیگیری خواهد شد.

تیموری گفت: در استان قزوین از سال ۷۰ تاکنون فقط ۱۳۳ فقره حقوق تشکیل شده و بیشتر مشکلات خود را با صلح و سازش و توافق حل می‌کنیم و کمترین پرونده‌ها را داریم.

تسهیلات به تولیدکنندگان ماسک

تیموری در ادامه بیان کرد: با ابلاغ دستورالعمل مدیرعامل صندوق کارآفرین امید از ابتدای سال جاری تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان ماسک هم پرداخت می‌شود و همه کارگاه‌هایی که با صندوق همکاری دارند در صورت تغییر خطوط تولید و یا ایجاد خط جدید برای تولید ماسک می‌توانند تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با بهره کم دریافت کنند.

وی گفت: در این زمینه تاکنون یک کارگاه در شهر اقبالیه با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر که پوشاک تولید می‌کرد با تغییر خط کارگاه خود و دریافت تسهیلات وارد تولید ماسک شده است و روزانه تا دو هزار عدد ماسک طبی روانه بازار می‌کند.

مدیر صندوق کارآفرین امید تصریح کرد: در حال حاضر به همه کسانی که از ما تسهیلات گرفته‌اند و می‌توانند وارد تولید اقلام بهداشتی شوند وام‌های کم بهره می‌دهیم تا در مقابله با ویروس کرونا مشارکت کنند.

کمک به اشتغال روستایی استان قزوین

تیموری از ضرورت حمایت از اشتغال روستاییان خبر داد و اظهار داشت: بیشترین تسهیلات پرداختی در سال گذشته توسط صندوق د ر حوزه روستایی بود و افرادی که از سوی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید به صندوق معرفی شدند بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره دریافت کردند و ۷۱ فقره در این زمینه تشکیل شد.

وی گفت: در بخش غیر حمایتی هم در مراحل اول و دوم ۱۰۰ درصد سهم اعتبارات این بخش پرداخت شد و بیش از ۱۸ میلیارد تومان به افراد دارای شرایط تسهیلات اعطا شد.

مدیر صندوق کارآفرین امید در استان قزوین بیان کرد: تعهدات اشتغال صندوق در سال گذشته در استان ۳۵۰ نفر بود که با پیگیری‌های انجام شده و عزم جدی برای کمک به کارآفرینان توانستیم ۴۰۰ شغل ایجاد کنیم و بیش از تعهد خود عمل کردیم.

تیموری تصریح کرد: در سال ۹۷ میزان تسهیلات اشتغالزایی ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و در سال گذشته در بخش غیر حمایت بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان برای ۱۴۱ فقره بود.


وی بیان کرد: در سال گذشته در مجموع بیش از ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به صورت حمایتی و غیر حمایتی به متقاضیان پرداخت شد که زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را در استان فراهم کرد.

تیموری در ادامه گفت: امسال نیز پس از مشخص شدن سهم اعتبارات استان با عزم جدی برای کمک به اشتغال روستایی و جوانان کارآفرین آمادگی داریم تا با پرداخت تسهیلات کم بهره به ر فع بیکاری و تقویت کارآفرینی کمک شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری