سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-25 / 09:08:00

۱۰ هزار بسته معیشتی با رزمایش کمک مومنانه در نوشهر توزیع می شود

    نوشهر - فرمانده سپاه نوشهر گفت: در قالب رزمایش کمک مومنانه به مناسبت ماه مبارک رمضان ۱۰ هزار بسته معیشتی در شهرستان توزیع می شود. […]

۱۰ هزار بسته معیشتی با رزمایش کمک مومنانه در نوشهر توزیع می شود

نوشهر - فرمانده سپاه نوشهر گفت: در قالب رزمایش کمک مومنانه به مناسبت ماه مبارک رمضان ۱۰ هزار بسته معیشتی در شهرستان توزیع می شود.

سرهنگ حسین جناسمی در حاشیه بازدید از روستاهای محروم کجور   با بیان اینکه روستای ساروس از توابع کجور آب و برق جاده مناسبی ندارد و برای توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی به ۷ خانوار که اکثر آن‌ها دامدار هستند، وارد روستا شدیم، افزود: تاکنون پای کسی به این روستا نرسیده است، همچنین از روستاهای محرومی از جمله منجیر، چمرکوه، چورن، چتن و … که طرح‌های محرومیت زدایی سپاه نوشهر در حال انجام است، سرکشی و اقلام معیشتی و بهداشتی را در این روستاها توزیع کردیم

فرمانده سپاه نوشهر در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اقدامات پدافند زیستی سپاه نوشهر پرداخت و افزود: ۵ هزار ۸۷ بسیجی از ۵ اسفند ماه سال ۹۸ تا به امروز در قالب پنج گروه سفیران، ناظران، مدافعان، ستاد پشتیبانی و مراقبان سلامت برای شکست کرونا در جبهه سلامت بکارگیری شدند.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه نوشهر با بیان اینکه طی یک رزمایش پدافند زیستی در شهرستان تمامی معابر، اماکن، ادارات و محلات شهری و روستایی و حاشیه‌های شهر، ضدعفونی و گندزدایی شد، اضافه می‌کند: ۷۷ هزار و ۵۹۸ لیتر مواد ضدعفونی در سطح شهرستان برای گندزدایی استفاده شد.

تولید ۱۵۲ هزار ۷۰۹ عدد ماسک بهداشتی و توزیع درب منازل

جناسمی در ادامه از تولید ۱۵۲ هزار ۷۰۹ ماسک بهداشتی و نیز ۸۵۰ گان بیمارستانی برای بیمارستان شهید بهشتی نوشهر خبر دارد و گفت: یک هزار و ۱۹۹ خیاط بسیجی در ۷۰ کارگاه که ۶۵ کارگاه خانگی و ۵ کارگاه مستقل می‌باشد، مشغول تولید ماسک بهداشتی، گان بیمارستانی و لوازم پزشکی هستند.

فرمانده سپاه نوشهر با اشاره به اینکه تمامی لوازم پزشکی بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان، توسط جهادگران بسیجی تأمین می‌شود، ادامه داد: حتی اقلام پزشکی بیمارستان امام رضا (ع) نیروی دریایی سپاه را هم سپاه نوشهر تأمین می‌کند.

میدان رزم برپا شده باشد همه اقشار برای کمک بسیج می‌شوند. بسیج دانش آموزی نوشهر هم مثل سایر اقشار پا به جبهه مقابله با کرونا گذاشته است. فرمانده قرارگاه پدافند زیستی سپاه نوشهر در این باره می‌گوید: یک کارگاه تولید دستکش یک بار مصرف هم توسط بسیج دانش آموزی راه اندازی شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نوشهر به رزمایش ترکیبی که در ۱۶ فروردین در سطح تمامی پایگاه‌های مقاومت برگزار شد اشاره کرد و یادآور شد: در این رزمایش علاوه بر ضدعفونی معابر ومحلات شهری و روستایی، توزیع سبد کالا و سبد بهداشتی هم داشتیم و همچنین ماسک بهداشتی توسط خواهران بسیجی درب منازل توزیع شده بود.

غربالگری ۹۷ درصدی مردم نوشهر توسط جهادگران بسیجی

جناسمی در ادامه از غربالگری ۹۷ درصدی جمعیت شهرستان نوشهر توسط جهادگران بسیجی خبر داد و اضافه کرد: ۱۰۰ ناظر سلامت در بخش نظارت بهداشتی بر پمپ بنزین‌ها، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ، بکارگیری شدند و هر یک روز درمیان با کمک بسیج اصناف بازار رصد می‌شود.

فرمانده سپاه نوشهر با اعلام اینکه برای خانواده‌های کم برخوردار ۷۲ هزار ۵۱۱ لیتر مواد شوینده تهیه کردیم، ادامه داد: ۱۹ هزار ۲۰۳ بسته بهداشتی هم در سطح شهرستان و بین مردم توزیع شد.

توزیع ۳ هزار ۹۳۳ بسته معیشتی بین نیازمندان و بیماران کرونایی


وی افزود: سه هزار ۹۳۳ بسته معیشتی بین نیازمندان و بیماران کرونایی توسط سپاه نوشهر توزیع شد و در جشن نیمه شعبان نیز یک هزار ۵۴۹ بسته حمایتی به جامعه هدف اعم از کارگران فصلی، رانندگان تاکسی، بیماران کرونایی و نیازمندان اهدا شده است.

جناسمی با اشاره به اینکه سپاه نوشهر یک جامعه هدف دیگری هم برای توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی در نظرگرفته است، گفت: این جامعه هدف شامل خانواده‌های معظم شهدا و مدافع حرم، ایثارگان و بازنشستگان سپاه است.

فرمانده سپاه نوشهر در بخش دیگری از سخنان از هفتمین مرحله ضدعفونی محلات شهری و روستایی در چهارشنبه هفته جاری خبر داد و تاکید کرد: ما همچنان تا ریشه کنی این ویروس منحوس در کنار مردم بوده و نوکری مردم را می‌کنیم.

رزمایش کمک مومنانه با تهیه ۱۰ هزار بسته حمایتی در ماه رمضان

جناسمی در سخنان پایانی با اشاره بیانات رهبر معظم انقلاب برای کمک مومنانه، به اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان، اشاره و خاطرنشان کرد: جلساتی برای اجرای این طرح برگزار شد و ان شاء الله ۱۰ هزار بسته حمایتی با ظرفیت خیرین، بسیجیان، ائمه جماعت و جمعه آماده و در چهار مرحله به نیازمندان اهدا می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری