سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-25 / 17:39:00

استاندار مازندران تاکید کرد: ضرورت تسریع در تکمیل پایانه صادرات محصولات شیلاتی مازندران

    ساری - استاندار مازندران بر ضرورت تسریع در تکمیل و اتمام پایانه صادرات محصولات شیلاتی به عنوان اولویت اول بخش شیلاتی در استان تاکید کرد. […]

استاندار مازندران تاکید کرد: ضرورت تسریع در تکمیل پایانه صادرات محصولات شیلاتی مازندران

ساری - استاندار مازندران بر ضرورت تسریع در تکمیل و اتمام پایانه صادرات محصولات شیلاتی به عنوان اولویت اول بخش شیلاتی در استان تاکید کرد.

 احمد حسین زادگان عصر دوشنبه در جلسه بررسی مشکلات بخش شیلات و آبزی پروری با تاکید بر اینکه بخش خصوصی نباید برای دریافت تسهیلات؛ بدون دلیل معطل بوروکراسی‌های غیر ضرور اداری و بانکی باشد، افزود: بخش خصوصی نیز باید در کنار حمایت‌ها و اقدامات بخش دولتی که باید مؤثرتر و کارآمدتر باشد، در سایه پیگیری‌های مستمر، مطالبه گری کند و گفتگوی بخش دولتی و خصوصی باید مداوم باشد.

استاندار تسریع در اتمام پایانه صادراتی شیلاتی را یک اولویت در این بخش عنوان کرد و اظهار داشت: راه اندازی پایانه‌ها اولویت نخست ما در حوزه تولید است.

حسین زادگان با تاکید بر اینکه فرآوری محصولات شیلاتی نیز باید از پیگیری‌های جدی باشد، عنوان کرد: زمانی آبزی پروری به سودآوری مطلوب می‌رسد که صنایع تبدیلی در کنارش باشد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های شیلاتی خصوصاً ظرفیت‌های دریا دست نخورده است و باید بیشتر در این راستا تلاش شود، گفت: از ظرفیت آب بندان ها نیز باید برای پرورش ماهی به نحو مطلوب‌تری بهره برد.

استاندار بر استفاده از بازارهای مستعد برای عرضه محصولات شیلاتی تاکید کرد و یادآور شد: بازار cis یکی از بازارهای خوب منطقه است و برآن هستیم ارتباطات با استانداران کشورهای حوزه خزر و شمال را بویژه از طریق ویدئوکنفرانس توسعه دهیم.

ولی اله محمدزاده، مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه ۱۲ هزار نفر در حوزه شیلات استان مشغول به فعالیت هستند، یادآور شد: در سال ۹۸ در حوزه محصولات شیلاتی بالغ بر ۱۰۵ هزار تن تولید و ۱۱ هزار تن صادرات داشته‌ایم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری