سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-02-06 / 09:33:00

تحریم‌های ترامپی باید لغو شوند

    رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: همه تحریم‌ها باید به صورت کامل برداشته شود و تأکید ما این است که تحریم‌های زمان ترامپ جنایتکار هم باید لغو شوند. […]

تحریم‌های ترامپی باید لغو شوند

محمدصالح جوکار   در واکنش به اظهارات برخی از آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه تنها تحریم‌های مرتبط با برجام را برمی‌دارند و تحریم‌های ترامپی و ضد برجامی را رفع نخواهند کرد، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در زمان انعقاد برجام کلاه گشادی سر تیم مذاکره‌کننده ما گذاشتند و امروز هم به دنبال آن هستند که باز هم همان مسیر را تکرار کنند و به همین دلیل به جای لغو کامل تحریم‌ها، از تعلیق تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران سخن می‌گویند.

وی متذکر شد: در زمان انعقاد برجام هم حرف ما حذف کامل تحریم‌های ایران بود، به هیچ وجه تعلیق تحریم‌ها مد نظر ما نبود اما آمریکایی‌ها در همان مقطع هم زیر حرف خود زدند و اعلام کردند که منظور ما حذف تحریم‌های ایران نبوده و صرفاً برخی از تحریم‌ها را به حالت تعلیق درمی‌آوریم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید از تجربیات گذشته درس بگیریم و بدانیم که به آمریکا و غربی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد و حتماً باید از آنان تضمین‌های لازم درباره لغو کامل تحریم‌ها اتخاذ کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری