سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-08-02 / 18:35:00

رئیسی در مراسم اهدای بازوبند پهلوانی: ورزش پهلوانی باید تقویت شود

    رئیس‌جمهور بیان اینکه امیدوارم ورزش قهرمانی، پهلوانی، همگانی و حرفه‌ای بتواند از نقطه‌ فعلی به یک نقطه بسیار بالاتری ارتقاء پیدا کند، گفت: دولت در این رابطه حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد. […]

رئیسی در مراسم اهدای بازوبند پهلوانی: ورزش پهلوانی باید تقویت شود

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم آئین اهدای بازوبند پهلوانی ۱۴۰۰ و تجلیل از مدال آوران المپیک و پارالمپیک که عصر امروز (یکشنبه) در مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، گفت: ورزش باستانی ما سه هزار سال و بنا بر روایات دیگر چهار هزار سال قدمت دارد.

وی ادامه داد: در اسلام نیز این ورزش با آئین دعا، نیایش، توسل و تضرع بر خانه حق و اولیای دین همراه شد. ورزش پهلوانی ما با یاد خدا و توجه به مبدا هستی عجین شده است.

رئیسی تصریح کرد: مرشد، اشعار توحیدی می‌خواند، اشعاری که انسان را به یاد خدا و اولیا الله و به یاد اینکه باید با پهلوانی، فتوت و مردانگی داشت، می‌اندازد. پهلوان باید بداند که تمام این قدرت و توانایی ازآن خداوند است.

رئیس‌جمهور گفت: این توکل برای انسان بسیار راهگشا است و زندگی او را شکل می‌دهد.

رئیسی افزود: ورزش پهلوانی ما با مفاهیم عالی عبادی و بندگی خدا و مفاهیم انسانی از جمله، مروت، مردانگی، توجه به ضعفا، توجه به دیگران و دگرخواهی در پرتو خداخواهی همراه بوده که بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: ورزش پهلوانی و ورزش قهرمانی و همچنین قهرمانان و مدال‌آوران کشور ما باید تقویت شوند. جوانان برومند ما ظرفیت بالایی دارند که می‌توانند نام‌آور شوند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: ورزش حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد. همراه با این، ورزش همگانی نیز باید گسترش پیدا کند.

وی افزود: یکی از معروف‌ها، بدون تردید ورزش و گسترش ورزش است. گسترش ورزش به دنبالش سلامت و شادابی می‌آورد و ورزش قهرمانی می‌تواند کشور ما را در سکوها قرار دهد.

رئیس جمهور اضافه کرد: در همین دو ماه گذشته که ما توفیق خدمت داشتیم، جوانان عزیز ما نشان دادند که هر روز خبرهای بسیار دلشاد کننده‌ای از قهرمانی زنان و مردانمان در عرصه‌های مختلف بین‌المللی داشتیم.

وی یا بیان اینکه من امیدوارم ورزش قهرمانی، پهلوانی، همگانی و حرفه‌ای با همت وزارت ورزش، بتواند از نقطه فعلی به یک نقطه بسیار بالاتری ارتقا پیدا کند، گفت: حتماً این کار با همت ورزشکاران، قهرمانان و پهلوانان امکان‌پذیر است و تحقق پیدا خواهد کرد. دولت نیز در این رابطه حمایت لازم را انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: گسترش ورزش همراه با سلامتی جوانان و سلامتی مردان و زنان کشور است. ورزش می‌تواند از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند.

وی ادامه داد: امروز آسیب‌های بسیاری در جامعه وجود دارد که از آن رنج می‌بریم و یکی از راه‌های کاهش آن، توسعه ورزش است.

رئیس جمهور اضافه کرد: توسعه ورزش، نشاط را به همراه دارد و بر کاهش آسیب‌های اجتماعی تأثیرگذار است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری