سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 12:20:00

در ۱۱ ماهه نخست ۹۸ ، نسبت خسارت بیمه شخص ثالث ۷ درصد کاهش یافت

    نسبت خسارت پرداختی رشته بیمه‌ای شخص ثالث و مازاد در ۱۱ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ برابر با ۶۶.۰۴ درصد بوده که ۷.۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش داشته است. […]

در ۱۱ ماهه نخست ۹۸ ، نسبت خسارت بیمه شخص ثالث ۷ درصد کاهش یافت

 میانگین نسبت خسارت پرداختی صنعت بیمه در ۱۱ ماهه ۱۳۹۸ با ۵.۵ واحد درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ برابر با ۵۵.۹ درصد بوده است. با این حساب، با وجود کاهش ۷.۱۱ درصدی نسبت خسارت رشته شخص ثالث در ۱۱ ماهه سال ۹۸ اما همچنان میانگین نسبت خسارت این رشته ۱۰.۱۴ درصد بالاتر از بازار بیمه کشور است.

براساس آمارهای منتشر شده از سوی بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه در ۱۱ ماهه نخست امسال ۱۷۹.۷۸۲.۳۷۵ میلیون ریال حق بیمه شخص ثالث و مازاد تولید کرده‌اند که این رقم رشدی ۴۱.۷۳ درصدی نسبت به ۱۱ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد.

سهم این رشته از کل حق بیمه تولیدی ۵۲۸.۸۹۸.۷۳۲ میلیون ریالی صنعت بیمه در مدت زمان گزارش، ۳۳.۹۹ درصد (حدود ۴۰ درصد) بوده است. این آمارها نشان می‌دهند که شرکت‌های بیمه در ۱۱ ماهه نخست سال گذشته ۲۰ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۴۵۱ فقره بیمه‌نامه شخص ثالث فروخته‌اند که این میزان ۳۲.۲۱ درصد از کل تعداد بیمه‌نامه‌های فروخته شده این صنعت بوده است. نرخ رشد تعداد بیمه‌نامه‌های فروخته شده نیز ۵.۴۰ درصد عنوان شده است.

بیمه مرکزی اعلام کرده است که از ۲۹.۶ هزار میلیارد تومان خسارت پرداختی صنعت بیمه در مدت زمان مورد گزارش، بیش از ۱۱ هزار و ۸۷۲ میلیارد تومان یا به عبارتی ۴۰.۱۷ درصد از کل خسارت پرداختی مربوط به این رشته بوده است.

نرخ رشد خسارت پرداختی این رشته نیز ۲۷.۹۵ درصد اعلام شده است. نهاد ناظر بیمه‌ای کشور گزارش داده است که از بیش از ۲۳ میلیون فقره خسارت پرداختی صنعت بیمه در ۱۱ ماهه سال ۹۸، رشته ثالث سهمی ۵.۴۰ درصدی داشته و بیمه‌گذاران یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۲۶ مورد خسارت دریافت کرده‌اند. رشد خسارت پرداختی این رشته نیز ۵.۰۲ درصد بوده است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری